21.57

liga prvakov liga prvakov Celje

Torek, 15. 9. 2015, 21.57

Brumen boljši od Bombača, celjska kriminalka pripadla Zagrebu

V drugem krogu rokometne lige prvakov so Celjani v domači dvorani gostili Zagreb, ki ga vodi selektor slovenske reprezentance Veselin Vujović. Gostje so v razburljivi končnici osvojili dve točki.

Celjani so v obračun z Zagrebom krenili dobro in povedli s 7:4. Nato jim je popustila zbranost in Zagreb je izenačil na 7:7. Izenačen prvi polčas se je končal z 10:9 v celjsko korist. Tudi drugi polčas je šel v celjsko smer, saj so domači povedli s 15:11. Ni bilo dolgo, ko je bilo 15:15. Zgodba se je ponovila in pet minut pred koncem je bilo 20:20. Sledila je razburljiva končnica. Celje je ob nesporni bojevitosti na obeh straneh imelo sedemnajst sekund pred koncem dvoboja napad za izenačenje, a je vratar Zagreba Filip Ivić strel ubranil. Gostje, ki jih vodi slovenski selektor Veselin Vujović, so zmagali z 21:20 in imajo štiri točke. Celjani ostajajo pri dveh.

Flensburg je izgubil pri Veszpremu. Kielce Uroša Zormana so ugnale slovenski kvintet iz Montpelliera.