Nedelja, 7. 4. 2019, 21.02

5 let

Poročilo s tekme Aluminij : Krško

Uspavanka v Kidričevem ni dala zmagovalca #video

Nogometaši Aluminija in Krškega so se v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

NK Olimpija NK Rudar
Sportal Rudar z mojstrovino šokiral Olimpijo, Maribor spet pobegnil za 10 točk #video

Aluminij, ki je igral brez Lucasa Maria Horvata in Ilije Martinovića, ni upravičil vloge favorita proti zadnjeuvrščenemu Krškemu, ki je pogrešal vratarja Marka Zalokarja in svojega prvega strelca Marca Da Silvo. Krčani so v Kidričevem prišli do točke, šele druge na zadnjih sedmih tekmah, in so tako še vedno trdno na zadnjem mestu. Aluminij ima enako število točk kot šestouvrščeno Celje in je peti. Do tretjega mesta obe ekipi ločijo tri točke.

Ekipi sta prvi polčas kar zasluženo končali s po zadetkom na vsaki strani. Prav veliko lepih priložnosti ni bilo, kljub temu pa sta moštvi unovčili svoji najboljši. Prvi so to že v šesti minuti storili Kidričani, ki so izpeljali lepo akcijo.

Oliver Bogatinov s točko proti Krškemu ne bo zadovoljen. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Oliver Bogatinov s točko proti Krškemu ne bo zadovoljen. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Končali so jo Nemanja Jakšić s podajo z glavo naprej do Matica Vrbanca, ta je z desne strani podl pred gol, kjer je zadel Luka Štor. Krčani so izenačili v 22. minuti. Takrat je Sandi Ogrinec podal iz kota z desne strani, v osrčju kazenskega prostora pa je bil najvišji Milan Ilić in z glavo poskrbel za 1:1.

V uvodu drugega polčasa sta pri Aluminiju neuspešno poskusila Nikola Leko in Elvir Maloku, v 56. in 68. minuti pa je na drugi strani za malenkost zgrešil Ante Vukušić. V 65. in 66. minuti sta bila znova premalo natančna Maloku in Štor, sledilo pa je obdobje brez posebnega razburjenja. Šele v 87. minuti je nase malce opozoril Robert Jandrek, Luka Janžekovič pa je žogo odbil in poskrbel za delitev plena.

Aluminij bo v 26. krogu v četrtek gostil Gorico, Krško pa bo dan prej gostilo Maribor.

Aluminij : Krško 1:1 (1:1)

Športni park, gledalcev 250, sodniki: Kovačič, Mežnar in Mijatović.

Strelca: 1:0 Štor (6.), 1:1 Ilić (22.).

Aluminij: Janžekovič, Amuzie, Kontek, Koblar, Jakšić (od 79. Grgić), Leko (od 69. Marinšek), Muminović, Petrović, Vrbanec, Maloku, Štor.

Krško: Frelih, Štefulj, Ilić, Cetina, Volarič, Perić (od 74. Kovačič), Ogrinec, Kordić, Jandrek, Volaš, Vukušić (od 83. Vekić).

Rumeni kartoni: Leko, Maloku, Kontek; Volarič, Kordić, Vekić, Kovačič.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kidričevem:

Konec tekme!

87. minuta: Robert Jandrek iz ekipe NK Krško je lepo poskušal, a vratar Aluminija Luka Janžekovič je bil pazljiv in žogo izbil v kot.

65. minuta: Nogometaš Aluminija Elvir Maloku je prišel do strela. Žoga je zavrtinčil, a vratar gostov Žiga Frelih je bil na mestu.

Lepa obramba Freliha:

60. minuta: V prvih 15 minutah drugega polčasa se v Kidričevem ni zgodilo praktično nič zanimivega.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

22. minuta: GOOOL! 1:1! Krško je izenačilo. Po podaji s kota Sandija Ogrinca je v polno z glavo zadel branilec Marko Ilić.

Krško se je vrnilo v igro:

6. minuta: GOOOL! 1:0! Aluminij je hitro pokazal, kakšni so njegovi nameni. Nemanja Jakšić je z glavo zaposlil kapetana Matica Vrbanca, ta pa je nato izjemno našel še Luko Štora, ki je žogo potisnil v prazno mrežo.