Petek, 20. 7. 2018, 20.48

Topovski strel nokavtiral Hrvata #video

Uroš Iskra

1

V petek se je v Kidričevem začela 28. sezona Prve Lige Telekom Slovenija. Zmage so se po preobratu veselili domačini (2:1), kljub trem točkam pa bo tekmo v nekoliko v slabšem spominu ohranil hrvaški napadalec Damir Grgić, ki ga je branilec Celja Tadej Vidermajer z močnim strelom dobesedno nokavtiral.

V Kidričevem so tekmo bolje začeli Celjani, ki so po enajstmetrovki Rudija Požega Vancaša povedli že v 14. minuti. Domačini so prek Roka Kidriča izenačili le šest minut pozneje, do zmage pa so prišli v drugem delu, ko je gostujoči vratar Metod Jurhar v kazenskem prostoru podrl Kidrića. Z enajstmetrovko je bil natančen kapetan Matic Vrbanec.

Celjani so do konca tekme še lovili izenačenje. Lepo priložnost je s prostega strela v 85. minuti zapravil Tadej Vidermajer. Ta je udaril z vso močjo, žoga pa je v glavo zadela nesrečnega hrvaškega napadalca Damirja Grgića, ki je nokavtiran obležal na tleh. Po nekaj minutah ležanja je vstal in nadaljeval tekmo.

Maribor, Rudar
Sportal Maribor je na eni tekmi zabil pet golov, Olimpija na prvega čaka že štiri ure in pol