22. 6. 2022,
20.55

1 leto, 10 mesecev

Thermometer Blue 0,72

NK Mura NK Maribor NK Maribor prijateljske tekme 1. SNL Prva liga Telemach NK Olimpija NK Olimpija

Sreda, 22. 6. 2022, 20.55

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (22. junij)

Hrvata prvič zadela za Maribor, Mura in Olimpija boljši od Srbov

NŠ Mura : NK Maribor, 1. snl, Damir Čontala | Trener Mure Damir Čontala pripravlja varovance na začetek domače in evropske sezone. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Trener Mure Damir Čontala pripravlja varovance na začetek domače in evropske sezone.

Slovenski prvaki iz Maribora so v sklopu pripravljalnih tekem v Radencih z 2:2 remizirali s slovaškim Spartakom iz Trnave, novi napadalec Roko Baturina pa je za strelski prvenec v dresu vijolic potreboval le pet minut. Nogometaši Mure so premagali srbski Napredak s 3:1, Olimpija pa je bila z 2:0 boljša od srbske Bačke. Domžalčani so ugnali Ekipo hrvaškega nogometnega sindikata s 3:1.

Zoran Zeljković
Sportal Nigerijec v dresu Kopra navdušil na preizkušnji

Mariborčani so se v Radencih spoprijeli s slovaškim tekmecem Spartakom iz Trnave. Trener vijolic Radovan Karanović je v začetno enajsterico uvrstil tudi zadnjega poletnega novinca Roka Baturino, ki je že v peti minuti popeljal Mariborčane v vodstvo. Dalmatinec je tako na drugem nastopu za vijolice dosegel strelski prvenec. V 30. minuti je prvi zadetek v dresu Maribora dočakal še njegov rojak Ivan Brnić.

Od prve minute so zaigrali Pridgar, Milec, Watson, Mitrović, Sikošek, Makoumbou, Repas, Žugelj, Brnić, Božić in Baturina, v drugem polčasu pa so bili dejavni Bergsen, Mutavčić, Pihler, Šoštarič Karić, Koderman, Guerrico, Antolin, Maher, Gorenak, Božičković, Šturm, Sellouki, Vipotnik in Sirk.

Zmaji so odigrali tretje pripravljalno srečanje. Po Rudarju iz Trbovelj (4:0) in Dekanih (0:0) so prvič naleteli na prvoligaškega tekmeca. Na drugi strani jim je stal srbski prvoligaš TSV Bačka Topola, ki je v prejšnji sezoni v Srbiji osvojil šesto mesto. Olimpijo je v vodstvo v 56. minuti popeljal Ivan Prtajin, za končnih 2:0 pa je v 90. minuti zadel Đorđe Crnomarković. Tekmo so odigrali na Bledu, kjer zmaji opravljajo desetdnevne priprave.

Prekmurci do prve zmage

Mura se je pomerila s srbskim prvoligašem, ekipo Napredak Kruševac, ki je v prejšnji sezoni osvojila v Srbiji osmo mesto. Izbranci Damirja Čontale so poletne priprave začeli s porazoma proti Zrinjskemu in Partizanu, v sredo pa so suvereno z rezultatom 3:1 odpravili srbske tekmece. Od prve minute so za Muro zaigrali Mihelak, Kuzmić, Morris, Karamarko, Bagola, Šroler, T. Cipot, Lorbek, Ðapo, Daku in Kasalo.

Kmalu čakajo slovenske klube zelo atraktivni tekmeci. Bravo, Domžale in Koper bodo drug za drugim izzvali srbskega prvaka Crveno zvezdo, Tabor se bo najverjetneje pomeril proti beograjskemu Partizanu, Muro čaka obračun s strateškim partnerjem Sturmom iz Gradca, za katerega igra tudi Tomi Horvat, ljubljanski Bravo se bo pomeril tudi z Rijeko in s članom angleškega championshipa Luton Townom …

Datum Tekma Strelci za Domžale
18. 6. Domžale : Rudar Pljevlja (ČG/1) 8:0 Jo. Pišek in Georgijević 2, Saitoski, Jovičević, Podlogar, Vuk
22. 6. Domžale : Ekipa hrvaškega nogometnega sindikata 3:1 Martić, Podlogar, Georgijević,
27. 6. Domžale – Crvena zvezda (Srb/1)
1. 7. Domžale – Jadran Dekani (Slo/2)
2. 7. GAK Gradec (Avt/2) – Domžale
9. 7. Aluminij (Slo/2) – Domžale

Celje

Datum Tekma Strelci za Celje
11. 6. Sij Acroni Jesenice (Slo/3) : Celje 0:8 Gbamble 2, Bajde, Vrbanec, Flis, Janjičić, Svetlin, Morozov
15. 6. Celje : Rudar Pljevlja (ČG/1) 6:1 Iličić 3, Morozov, Bajde, Svetlin
19. 6. Celje : Čukarički (Srb/1) 0:0 /
23. 6. Lokomotiva Zagreb (Hrv/1) - Celje
26. 6. Celje - Borac Banja Luka (BiH/1)
1. 7. Celje - Bistrica (Slo/2)
8. 7. Celje - Nafta (Slo/2)
9. 7. Celje - Nyiregyhaza Spartacus (Mad/2)

2. 7. Tabor - Partizan Beograd (Srb/1)?
6. 7. Tabor - Primorje Ajdovščina (Slo/2)
10. 7. Tabor - Aris Limassol (Cip/1)

Gorica

Datum Tekma Strelci za Gorico
20. 6. Gorica : Rudar Pljevlja (ČG/1) 5:0 Mevlja, Vekić, Krajnc, L. Marinič, A. Marinič
23. 6. Gorica – Borac Banja Luka (BiH/1)