Lamin Colley Martin Kramarič Milan Tučić Tjaš Begić ND Gorica NK Bravo Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 21. 4. 2021, 22.10

Poročilo s tekme Gorica : Bravo

Gorica po drami do pomembne zmage #video

NK Bravo : ND Gorica, prva liga, april 2021 | Gorica je s 3:2 ugnala Bravo. | Foto Grega Valančič/Sportida

Gorica je s 3:2 ugnala Bravo.

Nogometaši Gorice so v 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Bravo s 3:2 (1:1).

NK Olimpija : NK Koper, prva liga, april 2021
Sportal Olimpija ušla na +7, Gorica še upa #video

Novogoričani so v 29. krogu zabeležili peto zmago v sezoni, s tremi točkami pa so se aktualnim prvakom, predzadnjim Celjanom približali na šest točk. Bravo ostaja šesti s 36 točkami, kolikor jih imajo tudi sedmi Sežanci po današnji zmagi proti Muri (3:1).

Gorica je zadnji dvoboj kroga odigrala brez Matije Široka, Bravo pa brez Mustafe Nukića. Je pa njegov soigralec v napadu Milan Tučić že v osmi minuti povedel Ljubljančane v vodstvo. Izkoristil je lepo podajo Matevža Matka in z glavo matiral Uroša Likarja.

Domači so že dve minuti kasneje izenačili po podobnem razpletu akcije. Podajo Mathiasa Oyewusija je z glavo od vratnice v mrežo poslal 17-letni Tjaš Begić.

Ljubljančani so imeli uvodoma več od igre, a poskusi Mitje Križana z desnico in Davida Brekala dvakrat z glavo niso pomenili nevarnosti za Likarja. Na drugi strani je Gorica poskušala od daleč, a tudi Til Mavretič in Adis Hodžić nista ogrozila Igorja Vekića v vratih Brava.

Gorica : Bravo, foto: Grega Valančič/Sportida:

1 / 24

V drugem polčasu trije zadetki

Ritem igre je do polčasa padel, drugi pa se je začel z zadetkom domačih. Ti so v 50. minuti dobili enajstmetrovko, potem ko je Križan v kazenskem prostoru nerodno zrušil Lamina Colleyja. Slednji je sam prevzel odgovornost in Goričane popeljal v vodstvo.

Križan je bil četrt ure kasneje blizu, da bi se odkupil za prekršek za najstrožjo kazen, vendar je z glavo po podaji iz kota meril nekoliko previsoko. Še pred tem je v 52. minuti slabo iz bližine streljal Martin Kramarič. V 71. minuti je slabo streljal tudi Etien Velikonja na drugi strani.

V 81. minuti so gosti le prišli do izenačenja, ko je z 20 metrov v spodnji desni vratarja Likarja zadel Kramarič. V 85. minuti je Vekić rešil Bravo po strelu z glavo rezervista Žana Vipotnika, tri minute kasneje pa so Ljubljančani poskusili še s prostega strela, toda Križanov strel je v kot preusmeril Likar.

Bolj natančen je bil na drugi strani Vipotnik, ki je v osrčju kazenskega prostora z glavo v prvi minuti sodnikovega dodatka zadel za pomembne tri točke v boju za obstanek.

Gorica bo v 30. krogu v soboto gostovala v Kopru, Bravo pa se bo prav tako v soboto doma pomeril proti Mariboru.

Gorica : Bravo 3:2 (1:1)

Športni park, brez gledalcev, sodniki: Antič, Vidali in Habibović.

Strelci: 0:1 Tučić (8.), 1:1 Begić (10.), 2:1 Colley (51., 11-m), 2:2 Kramarič (81.), 3:2 Vipotnik (90.).

Gorica: Likar, Paljk, Tomiček (od 83. Vipotnik), T. Kavčič, Hodžić, M. Kavčič, Nkama, Mavretič, Oyewusi (od 62. Velikonja), Begić (od 79. Cvijanović), Colley.

Bravo: Vekić, Drkušić, Križan, Brekalo, Matko, Kirm (od 58. Maher), Žinko, Španring, Kramarič, Maružin (od 69. Žugelj), Tučić.

Rumeni kartoni: Mavretič, Colley; Križan, Španring.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v živo:

Konec tekme v Novi Gorici. Gostitelji so zmagali s 3:2.

GOOOL! Kakšna tekma v Novi Gorici! Gorica je še tretjič na tekmi povedla. V 91. minuti ja zadel še Žan Vipotnik.

GOOOL! Bravo je v 81. minuti prišel do izenačenja! S samostojno akcijo in strelom izven kazenskega prostora je mrežo Gorice zatresel Martin Kramarič.

GOOOL! Gorica je prišla do preobrata! Prekršek v kazenskem prostoru Gorice je nad Laminom Colleyjem storil Mitja Križan, Colley pa je bil nato v 50. minuti tudi natančen z bele pike.

Začetek drugega dela.

Konec prvega polčasa v Novi Gorici, kjer smo videli dva zadetka.

GOOOL! Dan strelcev se nadaljuje tudi v Novi Gorici. Veselje Brava ni trajala dolgo, v 10. minuti je po podobni akciji kot je uspela ljubljanski ekipi, zadel 17-letni Tjaš Begić in izid poravnal na 1:1.

GOOOL! Bravo je v osmi minuti že prišel do vodstva. Sedmi prvenstveni zadetek je dosegel Milan Tučić.

Začetek tekme v Novi Gorici.

Koga sta trenerja obeh ekip uvrstila v začetni postavi?

Ekipa Gorice za današnji obračun proti Bravu. 🔵⚪ #NašeMestoNašPonos #GoričaniSmoMi

Objavil/a ND Gorica dne Sreda, 21. april 2021

11 💛💙 za večerno borbo v Novi Gorici! #MiSmoBravo *Namesto Nina Žuglja je v 1. postavi Loren Maružin.

Objavil/a NK Bravo dne Sreda, 21. april 2021

Pred tekmo:

Zadnja tekma 29. kroga bo v večernih urah v Novi Gorici, kjer bodo vrtnice lovile še eno izmed zadnjih priložnosti, da se vsaj malce približajo devetemu mestu. Če bi v sredo zvečer prekrižale načrte Bravu, bi se v mestu vrtnic obnovilo upanje o čudežnem preobratu. Gorica v tej sezoni še ni premagala mladega ljubljanskega kluba, je pa z njim dvakrat remizirala.

"Na obeh tekmah, ki sta se končali z 0:0, je ostal grenak priokus, saj smo bili v obeh primerih boljši nasprotnik, predvsem na tistem v Novi Gorici, ko je bilo razmerje strelov trinajst proti pet, a žoga kar ni hotela v mrežo," se spominja Matteo Tomiček.

Gostitelji zaradi kazni ne bodo mogli računati na Matijo Široka, zaradi poškodbe pa Darka Marjanovića. Gostje bodo pogrešali zelo pomembnega člana, trener Dejan Gabrić bo moral sestaviti enajsterico brez najboljšega asistenta 1. SNL Mustafe Nukića.