Nedelja, 30. 9. 2018, 20.20

Poročilo s tekme Olimpija : Krško

Krčani zabili po mesecu dni in Olimpiji odščipnili točko #video

Olimpija Krško PLTS | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nogometaši ljubljanske Olimpije in Krškega so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

NK Olimpija NK Aluminij
Sportal Aluminij se je nevarno približal najboljšim #video

Ljubljančani so bili večino tekme proti zadnjeuvrščenemu Krškemu boljši tekmec, a premalo konkreten ob strnjeni obrambi gostov in premalo zbran pri realizaciji. Če zmajem tako ni uspelo kaznovati spodrsljaj Maribora, pa so Krčani celo brez kaznovanega Marca da Silve prekinili niz štirih porazov.

V prvem polčasu je prevladovala Olimpija, ki je imela žogo praktično ves čas v posesti, v 16. minuti pa je tudi zadela. Takrat je Dino Štiglec podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Jucie Lupeta, ki je dosegel svoj peti gol v sezoni.

Lupeta je poskusil tudi v 25. minuti, a je Marko Zalokar strel obranil, pri Ljubljančanih pa so priložnosti v prvem polčasu zapravili še Aris Zarifović v drugi minuti z glavo, Matic Črnic z nenatančnim strelom s 13 metrov v četrti minuti in Eric Boakye v 40. minuti, ko je prav tako žogo poslal mimo gola.

Olimpijo je v vodstvo popeljal Jucie Lupeta. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Olimpijo je v vodstvo popeljal Jucie Lupeta. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Pri gostih je v sedmi minuti Luka Volarič streljal čez gol s slabih 20 metrov, s podobne razdalje pa je Dalibor Volaš s prostega strela v 28. minuti oplazil prečko.

Uvod drugega polčasa je bil precej miren, v 62. minuti pa je znova streljal Črnic, a je bil Zalokar pripravljen, tako kot v 64. minuti po novem Črničevem poskusu. V 72. minuti je malce previsoko meril Kronaveter z roba kazenskega prostora.

Le dve minuti pozneje pa so Krčani kar nekako presenetljivo izenačili. Žoga se je tudi z nekaj sreče znašla pri Milanu Ristovskem približno deset metrov od gola, od tam pa je nogometaš Krškega zanesljivo zadel ljubljansko mrežo.

V 85. minuti je s 15 metrov priložnost Olimpije za novo vodstvo zapravil Kronaveter, čigar strel je Zalokar ukrotil. To pa je bila tudi zadnja priložnost tekme.

Ljubljančani bodo v 12. krogu v soboto gostovali v Celju, Krčani pa bodo dan prej gostili Velenjčane.

Olimpija : Krško 1:1 (1:0)

Stadion Stožice, sodniki: Jug (Tolmin), Gabrovec (Markovci) in Perger (Maribor).

Strelca: 1:0 Lupeta (16.), 1:1 Ristovski (74.).

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Zarifović, Bagnack, Boakye, Tomić, Putinčanin, Črnic (od 82. Suljić), Lupeta, Kronaveter, Vombergar.

Krško: Zalokar, Štefulj, Brekalo, Kulinitš, Hing-Glover, Ogrinec, Kovačič, Srečković, Volarič, Vukušić (od 66. Ristovski), Volaš (od 90. Vekić).

Rumena kartona: Bagnack; Kovačič.

Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Stožicah iz minute v minuto:

Konec tekme! Olimpija in Krško sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

GOOOL! Krško do izenačenja v Stožicah! Za 1:1 je v 74. minuti zadel Milan Ristovski. Krčani so zadeli prvič po dobrem mesecu dni, ko je Krško 25. avgusta na tekmi prve lige nazadnje zadelo proti Trglavu.

62. minuta: Priložnost za Olimpijo. Ponovno je s strelom poskusil Matic Črnic.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa v Stožicah.

28. minuta: Priložnost za Krško! S prostega strela je za las zgrešil Dalibor Volaš in oplazil prečko.

GOOOL! Olimpija povedla v Stožicah! Po predložku Štigleca je v 16. minuti zadel Jucie Lupeta.

4. minuta: Priložnost za Olimpijo! Do strela je prišel Matic Črnic, a je meril mimo vrat Krškega.

Začetek tekme!

Pred nami je še zadnja nedeljska tekma 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah se bosta srečala Olimpija in Krško. V kakšnih postavah bosta nastopili omenjeni ekipi?

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.