Poročilo s tekme Rudar : Triglav

Knapi po preobratu strli kranjske orle #video

Marijan Pušnik | Marijan Pušnik je z Rudarjem strl Triglav. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Marijan Pušnik je z Rudarjem strl Triglav.

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav s 3:1 (0:1).

NK Rudar
Sportal Rudar svoj jubilej začinil z zmago, Muro razžalostil nekdanji sin #video

Kranjčani so v zadnji tekmi 18. kroga gostovali v zanje ljubem Velenju, kjer so se septembra veselili zmage, od Rudarja so bili boljši tudi na obe tekmah minule sezone. Tokrat so bili na dobri poti do 56. minuti, ko so vodili z 1:0, nato pa prejeli tri gole. Z zmago so se knapi odlepili z zadnjega mesta prvenstvene lestvice, na katerem so zdaj triglavani.

Prve pol ure je pripadlo domačim nogometašem. Že v šesti minuti so se znašli v nevarnem položaju, Dominik Radić je sprejel globinsko podajo in se sam znašel pred golom, si na kakšnih šestih metrih ustavil in nastavil žogo, a mu je na pot prišel eden od soigralcev, zato do strela ni prišel. Minuto kasneje je isti nogometaš le prišel do strela, ki ni bil posebej nevaren.

Vrhunci dvoboja v Velenju:

Do prvega razburjenja je prišlo v 13. minuti. David Arap je izvajal prosti strel, zadel živi zid, odbito žogo je skušal nastaviti Josip Tomašević, s tem pa omogočil strel Arapu, ki je okroglo usnje spravil v gol. A je veselje knapov trajalo le nekaj sekund, Matej Jug je hitro gol razveljavil zaradi nedovoljenega položaja Ivana Vasiljevića.

V 31. minuti so se Kranjčani znašli v prvem nevarnem položaju in ga takoj izkoristili. Luka Majcen sprejel žogo, jo podal proti Tomu Žurgi, ki si je žogo podaljšal v kazenski prostor in jo poslal za hrbet Marka Pridigarja.

Triglavani so ob polčasu še vodili, nato pa v drugem popustili. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Triglavani so ob polčasu še vodili, nato pa v drugem popustili. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Popoln preobrat knapov v drugem polčasu

V 56. minuti so Velenjčani izenačili po zaslugi lepega zadetka Davida Hrubika. Ta je prišel do odbite žoge z velike razdalje, z močnim udarcem pa premagal Luko Čadeža.

Ko je vse bolj kazalo, da si bosta ekipi razdelili točki, je v 81. minuti domačim uspel preobrat. Robert Pušaver je podale z desne strani, v kazenskem prostoru je najvišje skočil Radić in zadel za 2:1.

V 87. minuti so domači zabili še zadnji žebelj v kranjsko krsto. Rezervist Milan Tučić je z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, kjer je bil najbolj spreten kapetan Damjan Trifković.

Velenjčani bodo v 19. krogu v petek gostili Maribor, Triglav pa bo dva dni pozneje gostoval v Murski Soboti.

Rudar Velenje : Triglav 3:1 (0:1)

Štadion Ob jezeru, sodniki: Jug (Tolmin), Pospeh in Kasapović (oba Ljubljana).

Strelci: 0:1 Žurga (31.), 1:1 Hrubik (56.), 2:1 Radić (81.), 3:1 Trifković (87.).

Rudar: Pridigar, Hrubik, Vasiljević, Tomašević, Pušaver, Pušnik, Črnčič, Trifković, Arap (od 75. Škoflek), Radić (od 90. Šantek), Vodeb (od 59. Tučić).

Triglav: Čadež, Mlakar, Šalja, D. Kryeziu, Kumer, Bojić (od 82. Križaj), Tijanić, Elsner, E. Kryeziu, Majcen, Žurga (od 67. Afoakwa).

Rumeni kartoni: Pušaver; Bojić, Majcen.
Rdeči karton: /.

Rudar : Triglav 3:1 (0:1)

Konec tekme!

87. minuta: GOOOL! 3:1! Konec je! Za Rudar je zadel še kapen Damjan Trifković, ki je lepo izkoristil podajo Milana Tučića.

Za potrditev zmage udaril še kapetan:

81. minuta: GOOOL! 2:1! Knapi so prišli do popolnega preobrata. Po lepi podaji Roberta Pušaverja v kazenski prostor je z glavo nantančno meril Dominik Radić. Vratar gostov je bil povsem brez moči.

Lep zadetek Radića za vodstvo Velenja:

56. minuta: GOOOL! 1:1! Domači so prišli do izenačenja. V polno je z velike razdalje meril David Hrubik.

Velenjčani so izenačili na začetku drugega polčasa:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

31. minuta: GOOOL! 0:1! Čeprav so bili domači v prve pol ure boljši in bili več pri žogi, je udarila naveza Luka Majcen - Tom Žurga. Prvi je lepo sprejel žogo in lepo zaposlil kranjsko devetico, ki je hladnokrvno zaključila in Kranjčane popeljala v vodstvo.

Zadetek Kranjčanov:

13. minuta: Za Rudar je fantastičen zadetek dosegel David Arap, a ga je sodnik razveljavil, saj naj bi Ivan Vasilijević, ki je bil v prepovedanem položaju, vplival na igro in s tem zmedel vratarja Luko Čadeža.