2. SNL, 5. krog

Radomlje na vrh, Brda do prve zmage

Nafta Radomlje | Radomlje so se povzpele na vrh druge lige. | Foto Grega Valančič/Sportida

Radomlje so se povzpele na vrh druge lige.

Nogometaši Kalcer Radomelj so nova vodilna ekipa 2. SNL. V obračunu petega kroga so v Dekanih z 1:0 premagali domači Jadran, strelec edinega gola je bil v 80. minuti z enajstmetrovke Anže Pišek. Radomlje so se tako po točkah izenačile z Biljami, imajo pa boljšo razliko med danimi in prejetimi goli.

V nedeljo so Brda zabeležila prvo zmago v sezoni, v Šmartnem ob Paki so z 2:1 premagala Šmartno.

Že v soboto se je derbi do takrat vodilnih ekip v Novem mestu med Krko in Nafto končal z neodločenim izidom 1:1, Vitanest Bilje so se z zmago 3:2 proti Dravi vsaj za en dan zavihtele na sam vrh prvenstvene razpredelnice, tekmo je v tretji minuti sodnikovega podaljška odločil Thomas Breganti.

Nova poraza sta zabeležila lanska prvoligaša, Rudar iz Velenja je z 1:3 izgubil na gostovanju pri Roltek Dobu, Triglav, ki je od 22. minute igral z igralcem manj, pa z 0:1 na gostovanju pri Brežicah. Prvi poraz je vknjižil Fužinar, na Ravnah ga je z 2:1 ugnalo Krško. Beltinci so s 5:1 nadigrali Primorje.