3. 8. 2024,
11.30

1 ura, 7 minut

Thermometer Blue 0,61
Neža Klančar Nina Kostanjšek slovenska odbojkarska reprezentanca Luka Mezgec Domen Novak Matej Mohorič Matej Mohorič slovenska ženska rokometna reprezentanca olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 OI rezultati

Sobota, 3. 8. 2024, 11.30

Olimpijske igre, Pariz 2024, 3. avgust

Neža Klančar z rekordom v polfinale, konec za Anito Horvat

Pariz 2024 atletika Anita Horvat | Anita Horvat je tekmovanje na 800 metrov končala v repesažu. | Foto Reuters

Anita Horvat je tekmovanje na 800 metrov končala v repesažu.

V soboto se v Parizu kolesarji merijo na cestni dirki, tudi s štirje Slovenci. Rokometašice bodo proti Švedinjam lovile presenečenje in preboj v četrtfinale (16.00). Plavalka Neža Klančar se je na debitantskem nastopu z državnim rekordom uvrstila v polfinale na 50 metrov prosto. Atletinja Anita Horvat je tekmovanje na 800 metrov končala v repesažu, zasedla je končno 28. mesto. Veslačica Nina Kostanjšek je v enojcu osvojila 18. mesto. Začenja se tekmovanja v kajakaškem krosu. V tem članku zbiramo vse rezultate dneva in dobitnike kolajn.

cestna dirka Pariz 2024
Sportal V živo: pestro dogajanje na olimpijski dirki, napadi v glavnini se vrstijo

Domen Novak, Matej Mohorič, Luka Mezgec in Jan Tratnik na olimpijskih igrah v Parizu ob odsotnosti Tadeja Pogačarja in Primoža Rogliča lovijo čim boljšo uvrstitve na kolesarski cestni dirki (začetek ob 11.00).

Žensko rokometno reprezentanco čaka zadnji obračun skupinskega dela. Ob 16. uri jo čaka dvoboj s Švedsko, recept za uvrstitev v izločilne boje pa je jasen – v zadnjem krogu nabrati več točk kot Nemčija in Južna Koreja. Znajti se bodo morale brez odlične krilne igralke Tamare Mavsar, ki je zbolela.

Rokometašice se bodo borile za preboj v četrtfinale. | Foto: Filip Barbalić/www.alesfevzer.com Rokometašice se bodo borile za preboj v četrtfinale. Foto: Filip Barbalić/www.alesfevzer.com

Tamara Mavsar, pariz 2024
Sportal V živo: Slovenke odlično začele proti Švedinjam

Nina Kostanjšek 18., Neža Klančar z državnim rekordom

Neža Klančar je plavala državni rekord. | Foto: Neža Klančar je plavala državni rekord. Veslačica Nina Kostanjšek je v finalu C zasedla zadnje, šesto mesto s časom 7:39,00 minute. To ji je prineslo končno 18. mesto. Slovensko veslanje je imelo prvič po 12 letih predstavnika na igrah.

Atletinja Anita Horvat po 36. mestu v kvalifikacijah ni opravila  popravnega izpita v repasažu v teku na 800 metrov. Tekla je 2:00,56 in za 24 stotink zaostala za svojim letošnjim najboljšim rezultatom. Bila je četrta v svoji skupini, kar ni zadoščalo za napredovanje. Na koncu je zasedla 28. mesto.

Predtekmovanje na 50 metrov prosto je uspešno opravila plavalka Nežo Klančar, večerni polfinalni nastop si je izborila s tretjim mestom v skupini in državnim rekordom 24,64 (skupno je imela 11. dosežek). Kvalifikacije je s časom 23,85 dobila Švedinja Sarah Sjöström.

Evo Terčelj, Evo Alino Hočevar, Petra Kauzerja in Benjamina Savška čakajo novi boji v kajakaškem krosu. Ponovno bodo na regatnem polju na delu tudi Žan Luka Zelko, Lin Pletikos ter Tina Mrak in Jakob Božič.

Nina Kostanjšek je tekmovanje v enojcu končala na 18. mestu. | Foto: Guliverimage Nina Kostanjšek je tekmovanje v enojcu končala na 18. mestu. Foto: Guliverimage

Neža Klančar 50 m prosto Pariz 2024
Sportal Neža Klančar: Želim si, da bodo zvečer stotinke enkrat na moji strani
Pariz 2024 atletika Anita Horvat
Sportal Aniti Horvat za polfinale ni uspel niti popravni izpit

V soboto 31 končnih odločitev

Yang Jiin iz Južne Koreje je osvojila prvo zlato olimpijsko kolajno v sobotnem delu tekmovanj v Parizu. Najboljša je bila v strelstvu s pištolo na 25 metrov.

Romunske veslačice, dvakratne zaporedne svetovne prvakinje, so v osmercu osvojile naslov olimpijskih prvakinj. V moški konkurenci so si zlate kolajne priveslali Britanci. Veslaško zlato v enojcu je pred tem osvojila Nizozemka Karolien Florijn. Srebrna je bila Emma Twigg iz Nove Zelandije, bronasta pa Viktorija Senkute iz Litve. Med veslači v enojcu je bil najboljši Nemec Oliver Ziedler. Srebro si je priveslal Belorus Javhenij Zalatij, bron pa Nizozemec Simon van Dorp.

Avstralca Matthew Ebden in John Peers sta osvojila zlato kolajno v finalu dvojic v tenisu. Italijanka Marta Maggetti a je osvojila zlato v jadranju na deski v razredu iQFoil, v katerem je nastopala tudi Lina Eržen.

Pariz 2024, Slovenija - Japonska (rokomet)