8 let, 4 mesece

olimpijske igre

Nedelja, 12. 8. 2012, 13.49

Italijanski odbojkarji do pete olimpijske kolajne

Italijanski odbojkarji so na olimpijskih igrah v Londonu osvojili bronasto odličje. V tekmi za tretje mesto so v nedeljo s 3:1 (19, -23, 22, 21) premagali Bolgarijo.

Italijanski odbojkarji so na olimpijskih igrah prišli do skupno petega odličja. Na OI v Atlanti 1996 in v Atenah 2004 so bili srebrni, OI 1984 in v Sydneyju 2000 so končali na tretjem mestu, pred štirimi leti pa so bili četrti. Bolgari so se kar nekoliko presenetljivo uvrstili v polfinale, do boja za medaljo pa so prišli kljub temu, da so ekipo pred začetkom londonskih iger zapustili nekateri igralci in trener.

Italijani so že v prvem nizu hitro povedli in iz minute v minuto višali prednost. Sredi niza je bilo na semaforju 16:9 v korist naših zahodnih sosedov, a nato so Bolgari nanizali nekaj točk in hitro zmanjšali na 14:18. Po 16:20 pa so Italijani znova zaigrali bolje in prvi niz dobili s 25:19.

Povsem drugačen obraz so bolgarski odbojkarji pokazali v drugem nizu. Po vodstvu z 2:0 so Italijani izenačili na 2:2 in 4:4, nato pa so Bolgari povedli z 8:5 in 12:8. Italijanska reprezentanca je znižala na 12:13 in izenačila na 18 ter kasneje na 23, a za popoln preobrat jim je zmanjkalo zbranosti. Bolgari so niz dobili s 25:23 in izenačili na 1:1 v nizih. Tretji niz so znova začeli bolje Bolgari, povedli s 3:0, a dopustili nasprotnikom, da so izenačili (8:8), nato pa nanizali še štiri točke in povedli z 12:8. Po tem vodstvu so vajeti igre prevzeli Italijani, povedli in niz dobili s 25:22. V tretjem nizu so od začetka do konca vodili Italijani in si priigrali medaljo bronastega leska. Pri Italijanih je blestel kapetan Cristian Savani s 23 točkami, od tega je dosegel sedem asov, 18 točk pa je dodal Michal Lasko. Na drugi strani sta Vladimir Nikolov in Todor Aleksijev tekmo končala pri 12 točkah, točko manj pa sta dosegla Viktor Josifov in Cvetan Sokolov.