liga narodov odbojkarska liga narodov

Sobota, 16. 7. 2022, 20.27

Odbojskarska liga narodov

Italijanke se bodo v finalu pomerile z Brazilkami

Odbojkarska liga narodov, Brazilke | V finalu lige narodov se bosta pomerili reprezentanci Brazilije in Italije. | Foto Guliverimage

V finalu lige narodov se bosta pomerili reprezentanci Brazilije in Italije.

Odbojkarice Brazilije in Italije so finalistke lige narodov. V polfinalu zaključnega turnirja v Ankari so Brazilke s 3:1 (-14, 18, 24, 19) premagale Srbijo, Italijanke pa so bile s 3:0 (18, 26, 22) boljše od gostiteljic.

Začetek prvega polfinala je napovedoval, da se bodo finale veselile Srbkinje. Prvi niz so dobile gladko, toda v drugem se je položaj obrnil, zanesljivo so ga dobile Brazilke. Odločilen je bil zagotovo tretji, izenačen niz, v katerem so imele svoje priložnosti imele tudi Srbkinje, ki so v njem že vodile za šest točk, toda Južnoameričankam je uspel preobrat, ki jim je vlil dodatnih moči tudi za četrti niz. Z 19 točkami je bila najučinkovitejša igralka Kisy Nashimento, pri Srbiji jih je Ana Bjelica dosegla 17.

Odbojkarska liga narodov, Brazilke
Sportal Znane vse polfinalistke ženske odbojkarske lige narodov

Tudi druga tekma bi se lahko odvila drugače, kot se je, po zanesljivo dobljenem prvem nizu, so se Italijanke v drugem rešile v končnici, Turkinje pa so imele svoje priložnosti tudi v tretjem. A tudi gostiteljice niso mogle zaustaviti spet za razpoložene Paole Ogechi Egonu, ki je bila s 26 točkami najboljša igralka na igrišču, odlično je spet tudi servirala, medtem ko se je z bloki izkazala Anna Danesi.

Brazilke bodo igrale svoj tretji zaporedni finale, prva dva so izgubile proti ZDA, Italijanke pa od leta 2018, od kar se igra liga narodov, v finalu še niso bile.