Sreda, 22. 3. 2023, 22.05

osmina finala državnega prvenstva

V četrtfinalu DP še Fužinar in Krka

odbojka žoga | Foto Vid Ponikvar

Šoštanj je v osmini finala moškega odbojkarskega prvenstva v domači dvorani v Topolšici izgubil, Fužinar Sij Metal Ravne je zmagal s 3:2 (8, 21,-21, -23, 12) in se uvrstil v četrtfinale. V sredo sta zadnjo odločilno tretjo tekmo v Novem mestu igrali domača Krka in Črnuče iz Ljubljane. Novomeščani so zmagali s 3:1 in se tako po enem letu vračajo v elitno domačo druščino.

Fužinar je odločno začel tretji dvoboj in vodil z 19:7, nato pa so tekmeci dosegli le še točko za gladko osvojen prvi niz gostov po 18 minutah. Drugi niz je bil bolj izenačen, po vodstvu gostov do domači izenačili na 8:8 in po naslednji točki povedli. Ekipi sta se nato menjali v vodstvu, po prednosti domačih s 16:14 je bil znova izenačeno dve točki pozneje. Po 19:19 so gostje nanizali tri točke za 22:19 in nato po 25 minutah tega dela dvoboja pripeljali do osvojitve drugega niza.

Tretji niz se je že začel z izenačeno igro, po izidu 3:3 pa do domači dobili štiri točke zapored (7:3). Tudi po izidu 18:14 so domači dobro nadaljevali do znižanja izida v nizih. Četrti del tekme so bolje začeli domači, po 5:3 pa bilo bilo izenačeno na 6:6 in tudi na 16:16. Sledile so tri zaporedne točke domačih za vodstvo z 19:16 in nato z 21:18.

Po točki prednosti in minuti odmora za domače so gostje vseeno izenačili (21:21), domači pa po 31 minutah tekmo prevesili v odločilni peti niz. Tega so bolje odprli Korošci, ki so po izenačenju na 4:4 ponovno ves čas vodili. Domačim se je uspelo nekajkrat približati na točko nazadnje za 12:13, potem pa so z dvema točkama, zadnjo je z blokom dosegel Miha Cafuta, gostje dobili dvoboj.

Krka se vrača med elito

Odbojkarji Krke so pred tednom izgubili prvo medsebojno tekmo, a nato zmagali v Ljubljani, tako da je morala četrtfinalista in naslednjo sezono elitnega ligaša odločiti tretja tekma. V njej so Novomeščani, ki so imeli letos močnejšo sestavo ekipe od lanske sezone, ko so še nastopali v elitni druščini, pokazali več in se zasluženo veselijo vrnitve med najboljše.

Ekipi sta že pred začetkom tekme vedeli, da sta izenačeni in da se morata boriti za vsako točko. V prvem nizu je bilo izenačeno vse do izida 16:15, nato pa so domači osvojili štiri zaporedne točke, ki so izkazale kot odločilne.

Črnučani so nato na začetku drugega niza z dobrimi servisi in blokom ušli, izid izenačili, toda sledil je nov preobrat, tretji niz so zanesljivo dobili domači. Na začetku četrtega niza je kazalo, da so Črnučani na dobri poti do petega niza, vodili so tudi za tri točke, nazadnje pa s 15:14.

Toda v drugem delu niza so pobudo vnovič prevzeli Dolenjci. Z delnim izidom 6:1 so povedli z 20:16, kazalo, da so odpor gostov zlomili, vendar ti se še niso predali. Z dobrimi servisi Matica Rojnika in z dvema blokoma so izenačili.

A končnica je vendarle pripadla gostiteljem, odločilno prednost jim je z blokom priboril Martin Kosmina, lani igralec Calcita.