1. DOL, ženske, 4. krog

Grosupeljčanke v nekaj dneh strle še drugo primorsko ekipo

ATK Grosuplje | Dolenjke iz Grosupljega so veliko presenečenje sezone. | Foto Facebook ATK Grosuplje

Dolenjke iz Grosupljega so veliko presenečenje sezone.

Odbojkarice ATK Grosuplje so v sredo dobile v vnaprej odigrano tekmo 6. kroga 1. DOL, ko so po petih nizih v gosteh ugnale novogoriški GEN-I Volley in pripravile veliko senzacijo, v soboto pa so v tekmi 4. kroga premagale še Luko Koper. Mlade Dolenjke, ki po dolgih letih spet nastopajo med prvoligaško smetano, so vknjižile še četrto zmago v sezoni. Premoč so morale priznati le Kamniku.

Veliko presenečenje smo v sredo videli v Novi Gorici, kjer so novinke v ligi, odbojkarice ATK Grosuplja premagale slovenske podprvakinje. Četa Simona Krakarja, ki navdušuje že od samega začetka sezone, je prišla še do četrte zmage v sezoni in zaseda trenutno visoko drugo mesto. Novogoričanke so dvakrat vodile z 1:0 in 2:1, a so se Dolenjke niso predale in izsilile peti niz. Zadnji niz je bil ves čas tesen, na menjavo strani pa so s prednostjo točke odšle odbojkarice Gen-I Volleya. Gostje so nato povedle z 9:12, domačinke so rezultat uspele izenačiti, a je zmaga šla ekipi Grosuplja. Pri zmagovalkah so se z 19 točkami izkazale Maša Pucelj, Helena Mijoč in Karin Pavič, pri poraženkah pa je bil najučinkovitejša Sara Kovac (19).

Dolenjke so konec tedna obračunale še z drugo primorsko ekipo. Gostovale so pri Luki Koper in jo premagale s 3:0. Druge zmage v sezoni so se razveselila Šempetranke, ki so pred domačimi gledalci še poglobile krizo mladih Formisk.

1. DOL, ženske, 4. krog:

Sreda, 30. oktober:
Calcit Volley : Ankaran 3:1 (17, 17, -23, 18)

Sobota, 2. november:
SIP Šempeter : Formis 3:0 (7, 9, 22)
Luka Koper : ATK Grosuplje 0:3 (-18, -20, -22)
Nova KBM Branik : Calcit Volley 3:0 (13, 21, 17)

Vnaprej odigrana tekma 6. kroga:
GEN-I Volley : ATK Grosuplje  2:3 (19, -22, 23, -22, -13)

* Tekma je bila odigrana v sklopu lige MEVZA, štela pa je tudi za točke v 1. DOL.