19.09

Zlatan Ljubijankić Nejc Pečnik

Nedelja, 5. 4. 2015, 19.09

Zlatan Ljubijankić na vrhu, Milivoje Novaković na dnu

Nejc Pečnik je spet zadel. Zlatan Ljubijankić je s soigralci na vrhu prvenstvene lestvice v prvi ligi, Milivoje Novaković je na dnu. To je povzetek nastopov Slovencev na Japonskem ta konec tedna.

V prvi ligi je v četrtem krogu Nagoya Grampus izgubila v gosteh pri Gambi Osaki z 1:3. Milivoje Novaković za Nagoyo spet ni igral, ni ga bilo niti na klopi. Odkar se je vrnil z reprezentančne akcije, še ni igral.

Veliko boljše volje je lahko Zlatan Ljubijankić, ki je moštvu Urawa Reds pomagal do zmage pred domačimi navijači, na štadionu v Saitami se jih je zbralo več kot 37 tisoč, z 1:0 nad Matsumotom Yamago. Igral je od prve do zadnje minute.

Po štirih krogih elitnega japonskega nogometnega razreda ima Urawa deset točk in je na vrhu lestvice. Zanimivo, Nagoya je zbrala le dve in je 17 mest nižje. Povsem na dnu.

Trije goli Nejca Pečnika v dveh nastopih

Na delu so bili ta konec tedna tudi drugoligaši. V dresu JEF Uniteda se je, potem ko je v prejšnjem krogu zadel dvakrat, spet izkazal Nejc Pečnik. Zadel je pri zmagi z 2:0 v gosteh pri Kyotu Sangi. Igral je vso tekmo, v 54. minuti je postavil končni izid.

Za Pečnika je bil to že četrti prvenstveni gol v šestih nastopih na Japonskem. Trenutno je na tretjem mestu lestvice strelcev, medtem ko je njegov klub na prvenstveni razpredelnici še mesto višje.