14.07

3 leta, 2 meseca

Sao Paulo Tigres

Četrtek, 13. 12. 2012, 14.07

Brazilski Sao Paulo je zmagovalec južnoameriškega nogometnega pokala, čeprav je povratna tekma proti argentinski ekipi Tigre trajala le en polčas.

Sodnik je kljub temu naslov v tekmovanju Copa Sudamericana dodelil Sao Paulu, ki je ob polčasu po golih Lucasa in Osvalda vodil z 2:0. Prva tekma finala v Buenos Airesu se je končala z 0:0. Sodnik povratne tekme Enrique Osses iz Čila je po odmoru v prvem polčasu na igrišču čakal več kot pol ure, da bi lahko tekmo nadaljeval, a nogometaši argentinskega kluba Tigre niso več prišli na igrišče, ker naj bi jih ob polčasu fizično napadli varnostniki in naj bi jim grozili.

Za zdaj še ni znano, kaj se je ob polčasu dogajalo na štadionu v Sao Paulu. Trener Tigreja je izjavil, da so varnostniki ob premoru v slačilnicah napadli njegove varovance s palicami.

Južnoameriški pokal je drugo najprestižnejše tekmovanje v tem delu sveta po pokalu libertadores.