Četrtek, 28. 6. 2018, 22.26

Poročilo s tekme Panama : Tunizija

Tunizijci po 40 letih spet zmagali na SP

Tunizija | Foto Reuters

Tunizijska nogometna reprezentanca je v 3. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Saransku premagala Panamo z 2:1 (0:1). Obe ekipi sta s tem končali tekmovanje. Iz skupine G sta se v osmino finala prebili Anglija in Belgija. Na današnji medsebojni tekmi v Kaliningradu so Belgijci ugnali Angleže z 1:0 (0:0).

Tunizijski nogometaši so pokazali malenkost več v "nepomembnem" boju odpisanih ekip v skupini G. Po 40 letih so spet zmagali na mundialu in tako se domov vračajo vsaj s tolažilno nagrado. Panami na prvem SP ni uspelo priti do zmage.

V prvem polčasu prav veliko razburljivega dogajanja ni bilo, pri Tunizijcih je v 20. minuti z glavo streljal Rami Bedoui, toda Jaime Penedo je žogo ukrotil. Panamski vratar se je izkazal tudi v sodniškem dodatku, ko je poskusil Wahbi Khazri. Že pred tem je v 39. minuti z glavo zgrešil še Fakhreddine Ben Youssef.

Šest minut pred tem pa so Panamci povedli, ko je z 20 metrov streljal Jose Rodriguez, žoga je zadela Yassina Meriaha, spremenila smer in končala v mreži Tunizije.

V 51. minuti so Tunizijci izenačili, potem ko je lepo akcijo s strelom iz bližine končal Fakhreddine Ben Youssef. Trinajst minut pozneje je na drugi strani tunizijski vratar dobro posredoval po strelu Yoela Barcenasa z roba kazenskega prostora, v 66. minuti pa so Tunizijci povedli, ko je Khazri zadel iz bližine.

V sodniškem dodatku so imeli Panamci še eno priložnost za izenačenje, a je Anibal Godoy za malo zgrešil cilj.

Panama : Tunizija 1:2 (1:0)

Arena Mordovia, gledalcev 37.168, sodniki: Shukralla, Tulefat (oba Bahrajn) in Al Marri (Katar).

Strelci: 1:0 Meriah (33./avtogol), 1:1 Ben Youssef (51.), 1:2 Khazri (66.).

Panama: Penedo, Ovalle, Escobar, R. Torres (od 56. Tejada), Machado, Rodriguez, Avila (od 81. Arroyo), Gomez (od 46. Cummings), Godoy, Barcenas, G. Torres.
Tunizija: Mathlouthi, Naguez, Bedoui, Meriah, Haddadi, Sassi (od 46. Maaloul), Skhiri, Chaaleli, Ben Youssef, Khazri (od 88. Srarfi), Sliti (od 77. Khalil).

Rumeni kartoni: Avila, Gomez, Tejada; Sassi, Badri, Chaalali.