21.08

NK Zavrč NK Domžale

Sreda, 4. 3. 2015, 21.08

Spremenjeni Zavrčani šokirali jesenske prvake (video)

Nogometaši Zavrča so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale z 1:0 (1:0).

Zavrčani so uspešno krstili novo tribuno za 1100 gledalcev. Ta sicer ni bila čisto polna, toda tisti na njej so videli zmago precej spremenjene završke ekipe proti doslej vodilnim Domžalam. Zavrč se tako drži v zgornji polovici lestvice, medtem ko začetek spomladanskega dela za Domžalčane ni najbolj uspešen, saj so ob današnjem porazu v prejšnjem krogu dobili "le" točko v Velenju.

V uvodu so bili Domžalčani tisti, ki so bili konkretnejši, a so povedli domači v 16. minuti. Zavrč je prišel do kota z leve strani. Po podaji Dorisa Kelenca je do strela z 20 metrov prišel Lovro Cvek, ki je žogo poslal v spodnji levi kot gostujočih vrat.

Štiri minute pozneje je Žan Majer s prostega strela z desne strani poslal žogo na oddaljeno vratnico, tam je Uroš Korun z glavo žogo poslal v sredino, Mate Eterović pa je sprožil, a zadel prečko.

V uvodu drugega polčasa so na ne najboljšem igrišč ekipi bolj ali manj igrali na sredini igrišča, šele v 69. minuti je moral Nejc Vidmar znova posredovati po Cvekovem poskusu s skoraj 30 metrov.

Domžalčani pa si v tem delu igre niso priigrali praktično niti ene resne priložnosti, tako da so se domači veselili zmage proti doslej vodilni ekipi prvenstva.

Zavrčani bodo v 23. krogu v soboto gostili Koper, Domžalčani pa Krko.