Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Špansko prvenstvo 29. krog

Barcelona po zdrsu Atletica ušla na +11, Ronaldo vroč kot žerjavica

2

Enes Unal | Foto Reuters

V 29. krogu španskega prvenstva večjega derbija ni bilo. Vsaj na papirju pa je pri osvajanju novih točk najtežje delo čakalo Atletico Jana Oblaka. In res je bilo tako. Madridčani so se opekli na gostovanju pri Villarrealu in vodilni Barceloni dovolili, da jim pobegne že za 11 točk!

Atletico je tekmo bolje odprl. Njegov prvi zvezdnik Antoine Griezmann je v 20. minuti prelisičil sodnika in ta je na začudenje vseh pokazal na belo piko. Kazenski strel je uspešno izvedel ravno Francoz.

Ko je že kazalo, da bodo Madridčani v svojem slogu prišli do nove zmage, je sledil šok. V zadnjih desetih minutah je rumena podmornica dosegla dva zadetka in s popolnim preobratom šokirala Atletico. Oba zadetka je dosegel komaj 20-letni Turek Enes Unal, ki je v igro vstopil v 74. minuti.

Barcelona že hladi šampanjec, nov mejnik Ronalda

Cristiano Ronaldo je petih najmočnejših nogometnih ligah daleč najučinkovitejši igralec v letu 2018. Na zadnjih osmih tekmah v vseh tekmovanjih je dosegel kar 17 zadetkov. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je petih najmočnejših nogometnih ligah daleč najučinkovitejši igralec v letu 2018. Na zadnjih osmih tekmah v vseh tekmovanjih je dosegel kar 17 zadetkov. Foto: Reuters

Barcelona se je sprehodila prek baskovskega Athletica (2:0), Real je doma s 6:3 premagal Girono in se jih tako maščeval za lanski poraz.

Kar pri petih zadetkih galaktikov je sodeloval Cristiano Ronaldo. Štirikrat je zadel sam, enkrat pa je še lepo zaposlil Lucasa Vazqueza. Vknjižil je tudi njegov 50. hat-trick v karieri.