Sobota, 17. 4. 2021, 23.25

3 leta

ŠPANSKI POKAL, FINALE

Barcelona pokalni prvak: za Koemana prva lovorika, Messi že pri številki 35

Lionel Messi | Lionel Messi je v dresu Barcelone osvojil že 35. lovoriko. | Foto Reuters

Lionel Messi je v dresu Barcelone osvojil že 35. lovoriko.

Barcelona je v finalu španskega kraljevega pokala v Sevilli s 4:0 premagala Athletic Bilbao in prišla do prve lovorike pod vodstvom trenerja Ronalda Koemana. Katalonci so se Baskom maščevali za poraz v španskem superpokalu z začetka sezone.

Čeprav je bila Barcelona nevarnejša že v prvem polčasu, smo na prvi zadetek čakali do 60. minute, ko je v polno zadel Antoine Griezmann. Zadetek je četo Ronalda Koemana povsem sprostil, saj je v naslednjih 12 minutah tekme zadele še trikrat. Enega je gol prispeval Frenkie de Jong, dva pa Lionel Messi. Za argentinskega zvezdnika je to 35. lovorika v dresu Barcelone.

Barcelona je v drugem polčasu strla odpor Baskov. | Foto: Reuters Barcelona je v drugem polčasu strla odpor Baskov. Foto: Reuters

Barcelona je z novo pokalno lovoriko še izboljšala rekord. Zdaj ima že 32 kraljevih pokalov, njen današnji nasprotnik pa ostaja pri 23.