Lestvica (Fifa)

Slovenija je izgubila tri mesta, Belgija ostaja prva

1

trening nogometna reprezentanca Slovenije | Foto Vid Ponikvar

Mednarodna nogometna zveza (Fifa) je objavila novo lestvico, na kateri je Slovenija izgubila tri mesta in 66. Na čelu Fifine lestvice je ostala Belgija, Brazilija je na drugem mestu prehitela Francijo. Po osvojenih celinskih naslovih prvakov sta po dve mesti napredovali Italija, ki je peta, in Argentina na šestem mestu.

Evropski prvaki Italijani so v finalu eura na Wembleyju premagali Angleže in so na lestvici po novem tik za njimi. Argentina pa je na južnoameriškem prvenstvu, kjer je z Lionelom Messijem v ekipi prvič osvojila veliki turnir, v finalu ugnala Brazilijo. Ta je prehitela svetovno prvakinjo Francijo.

Kar deset mest pa je pridobila reprezentanca ZDA, ki je v začetku avgusta na domačih tleh sedmič osvojila zlati pokal, prvenstvo Srednje in Severne Amerike ter Karibov. Američani so v finalu premagali Mehiko, ki je na devetem mestu svetovne lestvice.

Med tekmicami Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 je najvišje Hrvaška na 18. mestu, izgubila je štiri mesta, Slovaška je 38., Rusija 41., Ciper je 99., Malta pa 177.

Japonska ostaja najboljša azijska ekipa na 24. mestu in za tri mesta zaostaja za Senegalom, najvišje uvrščenim moštvom Afrike. Na 119. mestu je Nova Zelandija, najboljša ekipa Oceanije.