19.53

nogomet Juventus Boštjan Cesar AC Milan Lazio Inter Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Slovenca s Fiorentino do zmage, Handanović spet nepremagan

Večina tekem 9. kroga serie A, na delu je bilo kar nekaj slovenskih nogometašev, je potekala v sredo. Prvi poraz v sezoni je doživel branilec naslova Juventus.

Fiorentina je s pomočjo Jasmina Kurtića in Josipa Iličića, ki je bil po daljšem času spet v začetni enajsterici Firenčanov na prvenstveni tekmi, premagala Udinese s 3:0. Oba Slovenca sta igrala od prve do zadnje minute.

Inter je v Milanu premagal Sampdorio z 1:0. Samir Handanović, seveda je bil med vratnicama črno-modrih, je še drugič zapored ohranil nedotaknjeno mrežo. Rene Krhin je bil na klopi domačih in je na igrišče vstopil v 93. minuti.

Na Siciliji smo videli slovenski obračun. Palermo je premagal Chievo z 1:0, v domači enajsterici je bil od prve do zadnje minute na igrišču Siniša Anđelković. Pri gostih je bil 84 minut v postavi Valter Birsa, medtem ko Boštjan Cesar in Dejan Lazarević nista dobila priložnosti. Sedela sta na klopi od prve do zadnje minute.

Podobno velja za mladega branilca Cesene Luka Krajnca, ta si je ogledal poraz soigralcev v gosteh pri Romi z 0:2.