12.25

Barcelona Real Madrid Bojan Jokić Villarreal Lionel Messi Lionel Messi Neymar Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Rekord Barçe in Messija, madridski derbi Atleticu, Jokić debitiral s porazom

Na mestnem derbiju je v 7. krogu španskega prvenstva Atletico Madrid v gosteh z 1:0 ugnal Real Madrid. Barcelona drži ritem, prvo priložnost med elito pa je dočakal tudi Bojan Jokić (Villarreal).

Lionel Messi je v 21. minuti najprej z zelo lepim zadetkom goste popeljal v vodstvo, a moral po 28 minutah z igrišča zaradi poškodbe. Barcelona je postavila nov rekord, zmagala je na vseh sedmih prvenstvenih tekmah na uvodu v novo sezono, kar je klubski rekord. Tudi argentinski zvezdnik je postavil nov mejnik. To je bil namreč že njegov 223. gol v španskem prvenstvu, s čimer je prišel na peto mesto lestvice strelcev tega tekmovanja.

Nova vesela novica za slovenski nogomet. Prvič odkar je slovenski reprezentančni branilec Bojan Jokić podpisal za Villarreal, je dobil tudi priložnost za igro. "Rumena podmornica" je žal izgubila z 0:1, Jokić pa je odigral celotno srečanje, v 72. minuti je prejel tudi rumeno opozorilo.