16. 4. 2014,
9.54

NK Krško NK Aluminij NK Šenčur

Sreda, 16. 4. 2014, 9.54

Pravljica v Krškem: star je 93 let, zmagal je v 93. minuti in si priigral prvo ligo

V soboto se je v Krškem odločalo o zmagovalcu druge lige. To je postal domači klub, ustanovljen leta 1922, ki je za uresničitev sanj premagal neposrednega tekmeca.

Jesenski del je pripadel Krškemu, v spomladanskem pa so najboljšo formo pokazali nogometaši Aluminija in si krog pred koncem zagotovili vodilni položaj. Za naslov bi morali na velikem derbiju v Krškem ostati neporaženi in bi si zagotovili naslov drugoligaškega prvaka ter prvoligaško vozovnico za sezono 2015/16. Med najboljšimi so že nastopili, Krško pa kaj podobnega v 93-letni zgodovini kluba, ustanovljenega leta 1922, še ni izkusil.

Z zmago z 1:0 jim je to uspelo, dvoboj pa je postregel z neverjetno dramo. Več kot 1.500 gledalcev na štadionu Matije Gubca ni videlo zadetka vse do tretje minute sodnikovega podaljška, ko je v polno zadel rezervist David Bučar.

Dravinja in Šmartno se bosta preselila v nižjo raven tekmovanja. Prvak 2. SNL Krško bo napredoval v elitno ligo, če se bo seveda tako odločil, drugouvrščenega Aluminija pa čaka 3. in 7. junija boj za prvoligaški status z devetouvrščeno ekipo Prve lige Telekom Slovenije - Gorico.