NK Maribor NK Maribor Triglav

Ponedeljek, 8. 10. 2012, 6.53

Po mariborskem skalpu: Ni vse v denarju

Kako se v 1. SNL premaguje Mariborčane? Recept je v tem letu pokazal le Triglav. ''Enostavno nismo bili dovolj dobri,'' sporoča Darko Milanič, kapetan Gorenjcev Jalen Pokorn pa izpostavlja srčno igro.

Mariborski niz se je v tem koledarskem letu še drugič zapored zaključil v Kranju. ''Mogoče jim ne ležimo,'' je po odmevni zmagi tuhtal Jalen Pokorn. Kapetana kranjskega prvoligaša, ki je imel veliko sreče, da s soigralci sploh lahko tekmuje v 1. SNL, po dvoboju ni poneslo v višave. ''Tekma kot tekma. Ni bilo pretiranega slavja, saj vemo, da moramo še veliko narediti, da bomo ostali v ligi. Bo pa zanimivo ... Zdaj bo nastopil reprezentančni premor, kjer se bo treba odpočiti in dobro strniti naše vrste, po drugi strani pa nismo profesionalci, saj delamo poleg nogometa še kaj drugega, tako da bo to malce težje,'' je priznal nekdanji reprezentant in domiselno opisal razlike med Triglavom, ki pogosto naleti na težave pred pokalnimi tekmami, saj so sredi tedna, kar nekaterim ''zaposlenim'' igralcem oteži urnik, ter vodilnim Mariborom. Med amaterji in profesionalci slovenskega nogometa. ''Oni so strogi profesionalci, ki razmišljajo le o nogometu. Njihovi ekonomi pridejo že dve uri pred tekmo, pri nas pa eni delajo in si za nekatere tekme ne morejo vzeti prosto. Čeprav igramo zastonj, imamo radi ta šport. Motivacija v denarju ni vse, kar se tega tiče. Pri stvari smo s srcem, za zdaj nam uspeva,'' je vesel 33-letni Škofjeločan.

Brkić: Obe enajsterici Maribora bi lahko bili prvi

Tako kot njegov trener Siniša Brkić, ki je po dvoboju poudaril, da Triglav ni premagal državnega prvaka le zaradi borbenosti, pač pa tudi česa drugega. ''Taktično gledano smo odigrali pametno. Maribor se nam je na prejšnji tekmi (poraz v Ljudskem vrtu z 0:1, strelec Tavares z 11-metrovke v 86. minuti, op. p.) izvlekel v zadnjih minutah, tokrat pa smo absolutno zasluženo zmagali. Ne glede na to, da so gostje imeli tri vratnice. Tudi mi smo imeli veliko napadov 'ena na ena','' je za uradno stran tekmovanja poudaril strateg Kranjčanov, ki mu je žal, da sledi dvotedenski premor, saj je ekipa dobila zalet, na tribune pa so se vrnili gledalci. Na tekmi z Mariborom so imeli kaj za videti, saj je Triglav, še posebej v prvem polčasu, mešal štrene ''evropskemu'' gostu tako prepričljivo, da se je marsikdo vprašal, ali je pogled na razpredelnico sploh pravilen. ''Maribor ima dve enajsterici, in obe bi lahko bili prvi v Sloveniji. Imel je neverjetno serijo, ki pa se je slej ali prej morala končati,'' je podal ''piko na i'' končanemu nizu mariborske nepremagljivosti, ki se je prekinil pri številki 26.

Kakšen je torej recept za mariborski skalp? Eden najbolj izkušenih ''orlov'' je prepričan, da se Maribor pred prihodom na Gorenjsko ni pustil ujeti v zanko podcenjevanja. ''Niti niso bistveno spreminjali ekipe, saj so se zavedali, da smo jih edini tukaj že premagali. Dobro smo se pripravili in postavili na igrišču, računali pa smo tudi na utrujenost gostov. Maribor je v prvem polčasu na naša vrata streljal le enkrat,'' nam je povedal Pokorn. Triglav je znana valivnica obetavnih igralcev. Kar nekaj jih igra v članski reprezentanci, veliko jih nosi tudi dres Mariborčanov. ''Imamo spet nekaj fantov, ki obetajo veliko in lahko v nogometu naredijo preskok. Kvaliteta obstaja, treba je samo verjeti v njo in iti naprej. Verjamem, da so tega sposobni.'' Na želje o boljših klubih in novih izzivih pa bo potrebno počakati. Zdaj se misli nogometašev Triglava sukajo le o tem, kako klubu zagotoviti obstanek. In če se da, to storiti na manj stresen način kot v minuli sezoni, ko v 1. SNL niso obstali zaradi zadetkov oziroma zmag.