10.33

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Olimpija osvojila Ljudski vrt, Nigerijec s klopi prinesel prvo zmago Celju

V zadnji tekmi 6. kroga Prva lige Telekom je Celje prišlo do prve zmage v letošnji sezoni.. V nedeljo je Olimpija v gosteh dobila derbi proti Mariboru, zmagala tudi Gorica.

Na večnem derbiju v Ljudskem vrtu med Mariborom in Olimpijo, se je končalo s presenetljivim izidom. Ljubljančani so prikazali zrelo igro in povsem zasenčili domače favorite. Med mariborsko obrambo se je kot duh sprehajal neustavljivi Ezekiel Henty, ki je dvakrat premagal Jasmina Handanovića. Končni izid je v zadnjih trenutkih tekme postavil Andraž Šporar.

Goričani se ne dajo. Na gostovanju pri Domžalah so domačini dvakrat izničili njihovo vodstvo, tretjič pa jim ni uspelo. Dva zadetka za vrtnice je dosegel Chibuike. Odločilnega za 3:2 pa Matija Širok. Goričani imajo zdaj na vrhu lestvice že 15 točk.

V Kopru so kanarčki in Velenjčani remizirali in so oboji pri skromnih petih točkah. Namočeno igrišče v Krškem je pričakalo Novomeščane. Bolj zanimiv kot prvi je bil drugi polčas, ko so si gostitelji pripravili več priložnosti, a niso zadeli. Tako kot tudi ne krkaši.

V edini ponedeljkovi tekmi je Celje po zaslugi Sunnyja Omoregija prišla do prve zmage v sezoni. Nigerijec je v igro vstopil v 67. minuti, 18 minut kasneje pa je dosegel odločili zadetek.

Prvi gol na tekmi je dosegel eden redkih Slovencev pri Zavrču Aleks Pihler, hitro pa je pri Celjanih izenačil Blaž Vrhovec.