19.02

Darko Milanič Robert Berić

Nedelja, 4. 8. 2013, 19.02

Nov šok za Milaniča: domači poraz z igralcem več

Le točko ima Sturm po treh krogih avstrijskega prvenstva, iz Evrope je izpadel. Tokrat je doma klonil proti dunajskemu Rapidu z 2:4.

Tekma, pred katero je Darko Milanič seveda upal na zmago, s katero bi pomiril vse bolj nezadovoljne navijače, se je za Gradčane začela sanjsko. Že po dveh minutah igre je enajstmetrovko za Sturm izsilil Robert Berić, ki je tudi tokrat igral 90 minut, sodnik pa je izključil mladega gostujočega branilca Maximiliana Hofmanna. Najstrožjo kazen je izkoristil Bolgar v vrstah Sturma Nikola Vujadinović in zdelo se je, da so Gradčani na poti do prvega prvenstvenega kompleta točk v novi sezoni. Pa ni bilo tako. Čeprav številčno oslabljeni, so gostje v drugem polčasu od 47. do 77. minute zabili kar tri gole. Potem je Sturm sicer znižal zaostanek, za dokončno odločitev in grd poraz pa so gostje poskrbeli globoko v sodnikovem podaljšku.

Sturm je tako po treh prvenstvenih tekmah z zgolj eno točko in gol razliko 4:8 na predzadnjem mestu lestvice. Slabša je le Admira, ki je še brez točk. Jasno je, da je štart v novo sezono veliko slabši od pričakovanj, a časa za spremembe je še dovolj. Je pa res, da je tudi nezadovoljstvo navijačev, ki so se morali sprijazniti tudi z zgodnjim izpadom iz Evrope, vse večje. Milanič v teh dneh prav gotovo ne uživa.