Alexia Putellas Aitana Bonmati FC Barcelona

Sobota, 25. 5. 2024, 20.05

Barcelona osvojila ligo prvakinj

Ni dvoma, kdo so kraljice evropskega nogometa

FC Barcelona Aitana Bonmati | Aitana Bonmati  je zadela za vodstvo Barcelone z 1:0. Zmago je potrdila Alexia Putellas. | Foto Reuters

Aitana Bonmati je zadela za vodstvo Barcelone z 1:0. Zmago je potrdila Alexia Putellas.

Igralke Barcelone so zmagovalke nogometne lige prvakinj. V finalu v Bilbau so branilke naslova z 2:0 (0:0) premagale Lyon, ki je z osmimi naslovi rekorder tekmovanja. Katalonske so lovoriko osvojile tretjič v zadnjih štirih letih.

Barcelona je v polju prednjačila, imela precej več žogo v posesti, vendar si ekipi nista pripravili prav veliko zrelih priložnosti, Španke so sicer enkrat zatresle okvir vrat. So pa igralke Barcelone izkoristile priložnost v 63. minuti, ko je zadela ena zvezdnic katalonske ekipe Aitana Bonmati, zadnja dobitnica zlate žoge. Dvakratna dobitnica tega priznanja Alexia Putellas, ki je vstopila v 92. minuti, je tri minute pozneje le še potrdila zmago.

Katalonke, ki so tretjič osvojile ligo prvakov, so ekipo Lyona premagale prvič, med drugim pa so je ji maščevale za finalna poraza v letih 2019 in 2022. Lyon je doživel sploh prvi poraz v tej sezoni lige prvakinj. Barcelona je sezono končala kar s štirimi lovorikami, potem ko je dobila že ligo, pokal in superpokal.

Kapetanka Alexia Putellas je dvignila pokal za zmago v ligi prvakinj. | Foto: Reuters Kapetanka Alexia Putellas je dvignila pokal za zmago v ligi prvakinj. Foto: Reuters

Finale lige prvakinj je bil tudi zadnja tekma za oba trenerja. Sonia Bompastor se bo iz Lyona preselila k Chelseaju, kjer bo zamenjala Emmo Hayes, Barcin strateg Jonatan Giraldez pa bo prevzel Washington Spirit.