11.23

NK Maribor NK Maribor NK Celje Agim Ibraimi Marcos Tavares

Nedelja, 18. 10. 2015, 11.23

Nepozaben evrogol Ibraimija, ki je presekal Celjane in navdušil svet (video)

Štajerski derbi v Celju so zaznamovali prekrasni zadetki, najlepšega pa je v začetku drugega polčasa dosegel vijoličasti Makedonec Agim Ibraimi. Maribor je najslabšega prvoligaša premagal s 3:1.

Poleg izjemnega strela makedonskega reprezentanta Agima Ibraimija, ki je celjsko mrežo zatresel s fantastičnim strelom z ogromne razdalje (okrog 40 metrov) in postal spletna uspešnica na svetovnem medmrežju, velja izpostaviti tudi edini zadetek gostiteljev. Po prekrasnem strelu z roba kazenskega strela je upanje o remiju vsaj za nekaj trenutkov obudil rezervist Enis Đurković, a je nato Maribor hitro dosegel še tretji zadetek na tekmi in se veselil zaslužene zmage, s katero se je Olimpiji (odigrala je tekmo manj) približal na štiri točke zaostanka. "Presekal nas je evrogol Ibraimija," je priznal trener Celja Iztok Kapušin, ki še čaka prvo prvoligaško zmago na celjski klopi. Njegov stanovski kolega pri Mariboru je bil zadovoljen z rezultatom, nekoliko manj pa z igro. "Nadaljujemo naš zmagovalni niz in smo optimistični, smo pa delali veliko napak, tako da s tem ne morem biti preveč zadovoljen," je dejal Krunoslav Jurčić, ki ga prihodnji konec tedna v Ljubljani čaka prvi večni derbi.

Kapetan vijolic Marcos Tavares se je vpisal med strelce z bele točke. To je bil že 109. zadetek mariborskega rekorderja v 1. SNL, na večni lestvici najboljših strelcev pa se je izenačil s Klitonom Bozgom in tako po novem deli drugo mesto.