Freiburg skočil na tretje mesto, Bayern že na +9

0,33

termometer

Vincenzo Grifo | Freiburg je z bele točke popeljal v vodstvo proti Bayerju Italijan Vincenzo Grifo. | Foto: Reuters
Freiburg je z bele točke popeljal v vodstvo proti Bayerju Italijan Vincenzo Grifo. Foto: Reuters

Najtrofejnejši nemški klub Bayern München v 27. krogu bundeslige s 4:0 ponižal Wolfsburg in povišal prednost pred Borussio Dortmund, ki je ostala brez točk v Berlinu (2:3 pri Herthi). Rdeči biki iz Leipziga so po presenetljivem domačem porazu proti predzadnjeuvrščeni Arminii padli na 10. mesto, Freiburg pa je v nedeljskem derbiju premagal Bayer Leverkusen in ga zamenjal na tretjem mestu.

Eden od stebrov domače ekipe Thomas Müller je nastopil na jubilejni 400. tekmi v bundesligi, dosegel prvi gol na tekmi, z zadetkom pa tudi poskrbel, da je Bayern še na 64. zaporedni ligaški tekmi dosegel vsaj en gol in s tem le še za tekmo zaostaja za nemškim rekordom. Zadnja tekma brez gola je bila lanskega februarja z Leipzigom (0:0).

Robert Lewandowski je izboljšal rekord legendarnega Gerda Müllerja. | Foto: Guliverimage Robert Lewandowski je izboljšal rekord legendarnega Gerda Müllerja. Foto: Guliverimage

Gostje so se dobro držali do 57. minute, ko je zadel Dayot Upamecano, le dve minuti pozneje je tekmo že odločil Leroy Sane. Tik pred koncem pa je v polno zadel še poljski stroj za gole Robert Lewandowski ter s tem golom postavil tudi nov rekord: za en zadetek je namreč izboljšal dosežek 42 golov v koledarskem letu legendarnega Gerda Müllerja. Ta je rekord postavil leta 1972, Lewandowski je leto 2021 končal pri 43 zadetkih.