Borussia Dortmund Kevin Kampl nemško prvenstvo Bundesliga Bayern München

Nedelja, 18. 8. 2019, 20.00

Nemško prvenstvo, 1. krog

Začetek, ki si ga je lahko le želel

Rosenborg Kevin Kampl | Kevin Kampl je začel v prvi postavi rdečih bikov in igral  do 73. minute. | Foto Guliver/Getty Images

Kevin Kampl je začel v prvi postavi rdečih bikov in igral do 73. minute.

Red Bull Leipzig je s Kevinom Kamplom na izjemen način odprl novo sezono bundeslige. Na gostovanju pri novincu, berlinskem Unionu, je slavil s kar 4:0. Slovenski reprezentant, ki se je dolgo časa ubadal s poškodbo gležnja, je začel v prvi postavi in igral do 73. minute. Kampl v igri ni izstopal, je pa blestel njegov soigralec Marcel Sabitzer, ki je sodeloval pri vseh štirih zadetkih rdečih bikov - enkrat je zadel in trikrat podal.

Borussia Dortmund, ki je v superpokalnem srečanju nedavno vzela mero Bayernu, je s 5:1 v soboto razbila Augsburg, branilec naslova Bayern München se je v močno spremenjeni zasedbi prvič predstavil v petek, ko je na Bavarskem gostil berlinsko Hertho. Tekma se je končala z neodločenim izidom 2:2.

Bayern je novo sezono začel z neodločenim izidom proti berlinski Herthi. Oba gola za domače je zabil Robert Lewandovski, za Berlinčane sta zabijala reprezentant BiH Vedad Ibišević in Srb Marko Grujić.

Povsem drugače so sezono začeli aktualni nemški podprvaki iz Dortmunda, ki so napolnili mrežo Augsburga. Dvakrat je v polno zadel Paco Alcacer, po enkrat pa so bili uspešni Jadon Sanchez, Marco Reus in rezervist Julian Brandt