19.44

Mura Triglav

Sreda, 22. 5. 2013, 19.44

Mura zmagala v Kranju: bitka dobljena, vojna še ne

Nogometaši kranjskega Triglava so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri 05 z 0:2 (0:1).

Sobočani si vsaj s tekmovalnega vidika lahko pred zadnjim krogom oddahnejo. Potem ko je Aluminij doma izgubil proti Celju, sami pa so zmagali v Kranju, so si pred zadnjeuvrščeno ekipo iz Kidričevega priigrali neulovljive štiri točke prednosti in bodo tako igrali v kvalifikacijah za prvo ligo.

Ekipi v prve pol ure gledalcem nista ponudili veliko užitkov. Igra je potekala bolj ali manj na sredini igrišča, strelov proti golu pa praktično ni bilo. Šele v 34. minuti je bilo malce bolj vroče pred domačimi vrati, ko je Darjan Curanović dvakrat posredoval po akciji Vedrana Vinka in Alena Ploja. V 39. minuti pa so gosti povedli. Matic Maruško je bil prehiter za dva domača branilca, na koncu preigral še Curanovića in žogo poslal v domačo mrežo.

Začetne minute drugega dela so pripadle gostom, ki so bili znova zelo nevarni v 50. minuti, ko je iz neposredne bližine po podaji iz kota streljal Mitja Mörec, a zgrešil cilj. V 60. in 66. minuti je dvakrat poskusil Vinko, obakrat ne dovolj natančno. V 79. minuti je dobro sprožil še Rajko Rep, Curanović pa je bil na mestu. Mura je bila v tem delu igre odločnejša, napadalnejša, kar se ji je obrestovalo v 85. minuti. Gosti so izigrali domače, po podaji Vinka pa je v kazenskem prostoru za končnih 2:0 zadel Damjan Bohar.