9.13

Chelsea Werder Bremen Jose Mourinho

Ponedeljek, 4. 8. 2014, 9.13

Mourinho "ponovil" Stožice in znova napadel sodnika

Nogometaši Chelseaja po gostovanju v Stožicah nadaljujejo priprave na novo sezono. Po obračunu z Olimpijo so na Nizozemskem premagali Vitesse s 3:1, v nedeljo pa v Bremnu izgubili z Werderjem z 0:3.

Ob zadnjem porazu je prah znova dvignil portugalski trener Jose Mourinho. Medtem ko je bil po tekmi pred nemškimi novinarji vljuden in redkobeseden, je za spletno stran kluba znova povedal nekaj krepkih na račun sodnika.

"Žal sodnik ni razumel pomena tega dvoboja. Mislil je, da mora narediti veliko zabavo za domače navijače, zato je sodil njim v prid. Prav vse dvomljive odločitve so bile sprejete v njihovo korist. Piskal je smešne prekrške, še posebej druga enajstmetrovka je bila povsem izmišljena," je dejal Mourinho, ki je hkrati pripomnil, da se je poznalo, da je Werder trenutno v boljši fizični pripravljenosti.

Med vratnicama londonskega kluba je prvič stal Thibaut Courtois. Belgijec si krstnega nastopa ne bo zapomnil po dobrem, saj je moral v prvem polčasu dvakrat po žogo v svojo mrežo. Mourinho je prvič po vrnitvi v klub na zelenico poslal Didierja Drogbaja. V igro je vstopil v drugem polčasu, ko je Werder že vodil z 2:0. Prvi zadetek je dosegel Eljero Elia (20.), drugega Ludovic Obraniak (37.), končni izid pa je v 89. minuti z bele točke postavil Felix Kroos.