derbi

Nedelja, 30. 10. 2011, 20.50

Milanič: Mezga je naredil veliko neumnost

Delitev točk v Ljudskem vrtu ni zadovoljila strategov Maribora in Olimpija. Darko Milanič je objokoval neumno izključitev Dejana Mezge, Dušan Kosič pa je priznal, da ostaja grenak priokus.

Dušan Kosič, trener Olimpije: ''Vesel sem, ker se je napadalcem odprlo. Filip (Valenčič, op. p.) in Davor (Škerjanc, op. p.) sta končno zadela, ostaja pa grenak priokus. Z igralcem več pri 2:1 praktično nismo uspeli izkoristiti terenske premoči. Maribor je bil čvrst in nas zasluženo kaznoval z izenačenjem. Tekma je bila pravi derbi, Štajerci so pripravili pravo vzdušje. Če bi bili bolj pogumni, bi bilo drugače, a smo pokazali premalo kvalitetne igre. V prvem polčasu sem zadovoljen le z desetimi minutami, ko smo dobro iskali 'pas' igro, v drugem pa šli brezglavo iz napada v napad, tekma pa se je takrat na našo žalost zlomila. S tem ne morem biti zadovoljen, saj smo zaradi brezglave igre na koncu trepetali še za točko. Rezultat je realen.''

Darko Milanič, trener Maribora: ''Za nami je dobra tekma. V 23. minuti je Dejan Mezga naredil veliko neumnost. Takrat se je obrnila tekma v drugo smer. Do takrat smo imeli vse niti v svojih rokah, bili boljši in imeli priložnosti na začetku tekme. Izključitev nas je malce zmedla, tekmec je prevzel pobudo, se razigral in imel več posesti žoge. V dveh trenutkih, ko smo bili pasivni, smo prejeli dva zadetka. V drugem delu je bila bistveno drugačna slika. Imeli smo veliko več hrabrosti, odigrali dobro tekmo in definitivno zasluženo osvojili točko. Z njo pa ne moremo biti zadovoljni, saj smo si želeli vse tri.''