21.50

Matjaž Kek Miral Samardžić Roman Bezjak

Nedelja, 8. 11. 2015, 21.50

Matjaž Kek in nora Slovenca zrušila še Split

Rijeka je zmagala tudi v derbiju 16. kroga hrvaške prve lige. Na domačem štadionu je odpravila Split.

Po zmagah nad splitskim Hajdukom v prejšnjem in zagrebškim Dinamom v krogu pred tem je Rijeka do polnega izkupička prišla tudi tokrat, ko je gostila četrtouvrščeni Split.

To je bila že peta zaporedna prvenstvena zmaga Rečanov, ki imajo zdaj, Hajduk je namreč tokrat izgubil, štiri točke prednosti pred najbližjim zasledovalcem na vrhu lestvice Dinamom, ta je tudi branilec naslova.

Ne le da je Rečane do nove zmage popeljal slovenski trener Matjaž Kek, tokratna junaka Rijeke sta bila oba Slovenca, ki si kruh služita na Reki, branilec Miral Samardžić in napadalec Roman Bezjak. Prav onadva sta namreč zabila gola za zmago z 2:1.

Prvi je zadel za vodstvo z 1:0 po vsega treh minutah igre, drugi, zanj je bil to že osmi prvenstveni gol sezone, je po 38 minutah igre povišal na 2:0. Oba sta igrala vso tekmo.