Tim Matavž Twente

Sobota, 3. 3. 2012, 19.35

Matavž je okreval, v nedeljo bo igral

V sredo v Kopru v dresu slovenske reprezentance zaradi poškodbe ni nastopil, a Tim Matavž je že okreval in bo v nedeljo igral za PSV Eindhoven.

Minulo nedeljo je 22-letni slovenski reprezentant odigral vseh 90 minut pri prvenstveni zmagi PSV nad Feyenoordom s 3:2, a na reprezentančni zbor pripotoval poškodovan. Po dogovoru z zdravniško službo in selektorjem Slavišo Stojanovićem v sredo pri remiju na Bonifiki proti Škotski z 1:1 zaradi lažje poškodbe stegenske mišice ni igral, a zdaj je očitno že nared.

V nedeljo bo PSV, ki v nizozemskem prvenstvu vodi, odigral derbi s Twentejem, ki je tretji in s tekmo manj tri točke zaostaja za nogometaši iz Eindhovna. V domači enajsterici je napovedan tudi Tim Matavž, ki je očitno okreval po poškodbi in bo spet igral od prve minute. ''Matavž je imel nekaj težav z mišico, a mislim, da bo nared in bo igral,'' je novico potrdil tudi trener PSV Fred Rutten in nekaj besed namenil derbiju: ''Twente ima kakovostno in fizično zelo močno ekipo, a ker igramo doma, je jasno, da bomo šli po vse tri točke.''

Matavž je v tej sezoni že dvakrat igral v dresu PSV proti Twenteju. Pri prvenstvenem remiju konec oktobra lani v gosteh z 2:2 se ni vpisal med strelce, medtem ko je bil pri gostujoči zmagi PSV z 2:1 v pokalu decembra lani glavni junak tekme. Zabil je oba gola in PSV popeljal v naslednji krog. Se bo med strelce vpisal tudi tokrat? V prvenstvu je trenutno pri 12 zadetkih.