7 let, 12 mesecev

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Maribor spet zmagal, remi v Domžalah, Kopru primorski derbi

V 17. krogu je Olimpija zlahka zmagala v soboto, Maribor pa v nedeljo. Razlika ostaja sedem točk. Domžalčani so se v sodnikovem podaljšku rešili pred porazom. Kopru primorski derbi.

V prvi tekmi kroga je Zavrč v petek pred domačimi navijači remiziral proti Krškemu.

Olimpija je v soboto še drugič v tej sezoni premagala Rudar. Na srečanju v Ljubljani je v mreži Rudarja odjeknila petarda, prvi strelec tekmovanja Andraž Šporar pa se je takrat veselil prvega prvoligaškega trojčka v karieri. Tudi v Velenju je bil kapetan razpoložen. Zmaje je v vodstvo popeljal v 12. minuti, devet minut zatem pa je na njegov zadetek odgovoril Mate Eterović, a je Šporar še pred odhodom na odmor spet poskrbel za Olimpijino vodstvo. Končni rezultat (1:3) je v 46. minuti postavil Lucas Ontivero.

Maribor je bil na delu v nedeljo, ko je gostoval na Dolenjskem. Z goloma Marcosa Tavaresa in Gregorja Bajdeta je prišel do pete zaporedne prvenstvene zmage.

Domžalčani so gostili Celjane in dvakrat zaostajali, pred porazom pa so se rešili globoko v sodnikovem podaljšku, ko jim je točko prinesel Slobodan Vuk.

V zadnji tekmi kroga sta se pod žarometi na Bonifiki udarila Gorica in Koper, z golom Jake Štromajerja v zadnji minuti pa so zmagali Koprčani.