6 let, 7 mesecev

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Maribor pustošil po Kopru in se približal Olimpiji na -3

V zadnjem krogu jesenskega dela si je jesenski prvak Olimpija privoščil velik spodrsljaj v Krškem. Maribor se je z visoko zmago v Kopru Ljubljančanom približal na vsega tri točke zaostanka.

Olimpija je imela še pred dvema krogoma osem točk prednosti pred Mariborom, v nedeljo bi lahko ta znašala le tri točke, če bodo prvaki danes zmagali v Kopru. Ljubljančani, ki so si že zagotovili jesenski naslov, so si tokrat privoščili verjetno celo največji spodrsljaj v celotni sezoni. V Krškem, tamkajšnji prvoligaš je zadnji na lestvici, so po golu Roka Kronavetra in izključitvi v domačih vrstah vodili in imeli številčno prednost, a nato sredi drugega polčasa v štirih minutah prejeli dva gola in ostali praznih rok. Tudi tokrat je Olimpija igrala brez kapetana in najboljšega strelca Andraža Šporarja, ki bo januarja prestopil v švicarski Basel.

V soboto sta bili še dve tekmi. Jesen so z zmago in navdušujočo predstavo zaključili Domžalčani, ki so pred domačimi navijači s 4:0 odpravili velenjski Rudar in ostajajo v stiku v vrhom. V zelo zanimivi tekmi v Celju smo videli kar štiri gole in remi Gorice.

V prvi tekmi kroga je Zavrč že v petek prekinil niz petih tekem brez zmage in prišel do treh točk proti Krki, potem ko je do zmage prišel v zadnjih 15 minutah tekme.

Maribor je v Kopru pokazal, da ga zanima le naslov prvaka. Darilo Olimpije je prejel velikodušno in s strelskimi vajami že v prvem polčasu odločil zmagovalca. Na koncu je bilo 5:0 za Mariborčane.