15.22

Real Madrid Zinedine Zidane Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Granada Rene Krhin Sevilla Valencia

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Luis Enrique izenačil rekord Josepa Guardiole, Rene Krhin izgubil proti Realu

V 23. krogu španske la lige je Barcelona zmagala proti Levanteju. Včeraj je Atletico gostil Eibar. Gostje so celo povedli, a zmaga je ostala v Madridu. Real zmagal pri Reneju Krhinu.

Atletico Jana Oblaka je po porazu proti Barceloni novo zmago vknjižil proti Eibarju. Gostje so sicer povedli v 46. minuti, ko je Keko premagal slovenskega vratarja. Nato so za domače zadeli Jose Maria Gimenez (56.), Saul Niguez (63.) in Fernando Torres. Slednji je bil uspešen v sodnikovem podaljšku, kar je njegov stoti gol za rojiblancos. Torres je za Aletico igral med letoma 2001 in 2007, v klub pa se je vrnil pred letom dni. Proti ekipi Eibar je igral zadnje četrt ure.

V nedeljo je Barcelona z 2:0 premagala Levante. Njen trener Luis Enrique je zabeležil 28. zaporedno tekmo brez poraza, kar je toliko, kot je uspelo zasedbi Pepa Guardiole v sezoni 2010/11. Barcelona je trenutno pri desetih zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih. To je v španskem prvenstvu uvršča na prvo mesto, v španskem pokalu z eno nogo in pol v finale, v evropski ligi prvakov, ki se bo nadaljevala sredi februarja, pa v osmino finala proti Arsenalu.

Real Madrid je gostoval pri Granadi, katere član je Rene Krhin. Slovenski reprezentant je tekmo začel na klopi, v igro pa vstopil v 77. minuti, ko je bil izid še izenačen na 1:1 (Real je v vodstvo popeljal Karim Benzema, izenačil pa je Youseff El Arabi), končni izid 2:1 za beli balet pa je v 85. minuti postavil Luka Modrić..