Liga prvakov, kvalifikacije, 2. krog, povratne tekme

Katastrofalna začetka pokopala srčno Olimpijo

11

Olimpija Trenčin | Foto Vid Ponikvar

V 2. krogu kvalifikacij za ligo prvakov je Olimpija na gostovanju premagala slovaški Trenčin, a izpadla zaradi manj golov v gosteh.

Kot bi gledali prvo tekmo v Ljubljani. Po 20 minutah povratnega srečanja kvalifikacij za ligo prvakov je Olimpija zaostajala že z 0:2, oba gola sta bila dosežena iz bližine, Slovaki pa so pred tem dvakrat zadeli še okvir vrat in delovali bistveno nevarneje. Vseeno se je zelenim vendarle uspelo zbrati. Po kotu je v 41. minuti najprej z glavo zaostanek znižal Dejan Kelhar, manj kot pet minut pozneje pa je bil uspešen še Blessing Eleke. V drugem polčasu Trenčin ni več zadel, Olimpija pa je bila uspešna prek Denisa Klinarja, a ji je zmanjkalo časa za popoln preobrat. Zmaga je tako ostala pirova.

Napredovala sta tudi slovenska legionarja. Dalibor Volaš, ki za Tirano ni igral, po 11-metrovkah, Dinamo Petra Stojanovića pa je izločil Vardar.

Že v torek je bil na delu Köbenhavn, katerega član je Benjamin Verbič, ki ga tokrat ni bilo v ekipi. Danski prvaki so mrežo Crusaders že na uvodni tekmi zatresli trikrat, na povratni pa so severnoirsko moštvo povsem nadigrali. Zadeli so še šestkrat in s skupnim izidom 9:0 suvereno napredovali. Verbičevi se bodo v 3. krogu pomerili z romunskim državnim prvakom Astra Giurgiumom.