Köbenhavn Benjamin Verbič Matjaž Kek Matic Črnic NK Rijeka Liga Europa Atalanta Josip Iličić Jasmin Kurtić Domen Črnigoj Lugano Konyaspor Nejc Skubic Tim Matavž Vitesse Dominic Maroh Köln

Liga Europa, skupinski del (4. krog)

Kek potolčen do tal, Verbič dvakrat v polno #video

1

Matjaž Kek | Foto Vid Ponikvar

Nogometni četrtek je bil rezerviran za udeležence skupinskega dela evropske lige. Na zelenicah ni manjkalo slovenskih legionarjev. Rijeka je pod vodstvom Matjaža Keka na Rujevici visoko izgubila z dunajsko Austrio (1:4). Atalanta Josipa Iličića in Jasmina Kurtića je po remiju (1:1) s Ciprčani zelo blizu izločilnih bojev, po neumnosti pretekli konec tedna se je z dvema zadetkoma izkazal Benjamin Verbič (Köbenhavn).

Rijeka je pred tedni na Dunaju brez težav premagala Austrio, zdaj pa so ji Avstrijci vrnili z obrestmi. Razpoloženi Dominik Prokop je mrežo Hrvatov načel že v prvem polčasu. Domači so v drugem polčasu izenačili prek Domagoja Pavičića, na reško žalost pa je le minuto pozneje znova udaril Prokop in Austrii spet zagotovil prednost.

Ko je v 73. minuti po udarcu nasprotnika rdeč karton prejel Josip Mišić, je bila tekma bolj ali manj odločena. Do konca srečanja sta za zadela še Tarkan Serbest in Christoph Monschein, Rijeka pa se lahko le vratarju Andreju Prskalu zahvali, da poraz ni bil še višji.

Rijeka sicer še ni brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje, a čaka jo še obračun z AEK v Atenah, na Rujevico pa prihaja še AC Milan. Slovenskega reprezentanta pri Rijeki Matica Črnica ni bilo med kandidati za nastop.

Atalanta blizu evropske pomladi, Verbič pokopal Čehe

Josip Iličić je zadel tudi na Cipru. | Foto: Getty Images Josip Iličić je zadel tudi na Cipru. Foto: Getty Images Italijanski prvoligaš iz Bergama, pri katerem sodelujeta velika prijatelja in reprezentančna soigralca Josip IIičić in Jasmin Kurtić, je v skupini E na dobri poti, da si zagotovi izločilne boje.

Po zadetku Joja v prvem polčasu je dolgo kazalo, da si bo Atalanta evropsko pomlad zagotovila že na Cipru, a je domači Apollon prišel do izenačenja v sodnikovem podaljšku. Iličić je igral do 54. minute, Kurtić pa do 69. minute.

V skupini F je Köbenhavn Benjamina Verbiča na domačem štadionu Parket s 3:0 premagal češki Zlin in končal niz neodločenih rezultatov.

Vojničan si je na zadnji tekmi danskega prvenstva privoščil neumnost, zaradi katere je prejel rdeči karton, zdaj pa se je svojim navijačem opravičil z dvema zadetkoma. Še posebej lep je bil prvi.

Mojstrovina Benjamina Verbiča:

V skupini G bo Lugano Domna Črnigoja gostoval pri Viktorii v Plznu. To bo dvoboj, ki bo neposredno odločal o drugem mestu v skupini.

Maroh pomagal do visoke zmage, Matavž spet izgubil

Tim Matavž bo moral na evropsko zmago v skupinskem delu še počakati. | Foto: Getty Images Tim Matavž bo moral na evropsko zmago v skupinskem delu še počakati. Foto: Getty Images V skupini H je Köln po treh zaporednih porazih doma premagal BATE Borisov in ostal v boju za uvrstitev v izločilne boje. Dominic Maroh je za kozličke odigral celotno srečanje in bil eden od junakov visoke zmage (5:2).

V skupini I je Nejc Skubic s Konyasporom remiziral (0:0) v Salzburgu. Tudi Skubic je odigral celotno srečanje, njegova ekipa pa ostaja v igri za izločilne boje.

V skupini K si je kot prvi napredovanje zagotovil rimski Lazio, ki je z 1:0 premagal Nico. Francozi ostajajo pri šestih točkah, kar pomeni, da tudi Vitesse Tima Matavža, ki je spet izgubil, lahko še vedno upa na čudež. Slovenski naapdalec je v igro prišel v 35. minuti in igral do konca srečanja.