Liga Europa Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Rudar Velenje NK Domžale

Liga Europa, kvalifikacije, 1. krog (prve tekme)

Rudarju in Mariboru se smeji, Domžalčani zapravili visoko prednost

8

NK Rudar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Evropsko sezono 2018/19 so odprli še slovenski predstavniki v kvalifikacijah za ligo Europa. Maribor in Rudar sta začela z zmago, manj razloga za zadovoljstvo imajo Domžale. Slovenski podprvak je z 1:0 slavil že v Albaniji, Velenjčani so doma s kar 7:0 razbili palčka iz San Marina, Domžale pa so se po visokem vodstvu z 2:0 na koncu morale zadovoljiti z remijem (2:2).

Začele so se kvalifikacije za evropsko ligo, v katerih sodelujejo tudi trije slovenski klubi. Največje cilje imajo Mariborčani, ki so v skupinskem delu evropske lige zaigrali že večkrat, v sezoni 2013/14 pa se celo uvrstili v šestnajstino finala.

Vijolični so se v Albaniji dolgo mučili, a na koncu vseeno imeli razlog za veselje. V drugem polčasu je zadel Gregor Bajde in slovenskemu podprvaku pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu priboril super izhodišče.

Poročilo s tekme Partizani : Maribor:

Gregor Bajde
Sportal Mariborčani z golom Bajdeta zmagali v Tirani

Izkazal se je tudi velenjski Rudar, ki se je poigral s palčkom iz San Marina. V pravih strelih vajah so ekipo Tre Fiori razbili s kar 7:0. Šest zadetkov so zabili v drugem polčasu in si skoraj že zagotovili napredovanje v drugi krog. Pri knapih sta blestela Milan Tučić in Dominik Radić, ki sta dosegla po dva zadetka.

Poročilo s tekme Rudar : Tre Fiori:

NK Rudar
Sportal Velenjčani začeli s pravljično številko

Fotogalerija iz Velenja:

1 / 39

Domžale remizirale v BiH, Šporar zadel za Slovan

Domžalčani so poskušale upravičiti vlogo favorita v Hercegovini pri Širokem Brijegu. Slovenske predstavnike so začeli izjemno in že v prvem polčasu prek Lovra Bizjaka in  Daria Melnjaka povedli z 2:0. V drugem delu pa so imeli več do igre domači in boljo igro kronali z dvema zadetkoma. Vseeno je to ugoden rezultat za Domžale, saj v nogometu zadetek v gosteh šteje dvojno.

Fotogalerija iz BiH:

1 / 8
NK Domžale
Sportal Ni tako lepo, kot bi lahko bilo

Poleg slovenskih klubov je nastopalo še nekaj slovenskih legionarjev. Andraž Šporar in Kenan Bajrić sta s Slovanom iz Bratislave s 4:2 slavila že v Moldaviji. Za slovaško vodstvo z 2:0 je poskrbel ravno slovenski napadalec, ki je igral do 88. minute, Bajrić pa je odigral vse srečanje.

Miha Blažič je s Ferencvarošem remiziral z Maccabijem iz Tel Aviva, Anarthosis Andraža Strune je z 2:1 premagal albanski Laci, slovenskega branilca ni bilo v kadru ciprske zasedbe.