Ponedeljek, 29. 3. 2021, 13.27

3 leta

Lewandowski izpušča tekmo z Anglijo, vprašljiv tudi za PSG

Robert Lewandowski | Foto Guliverimage

Poljski nogometni zvezdnik Robert Lewandowski si je poškodoval koleno na zadnjem reprezentančnem obračunu z Andoro v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Katarju 2022, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Po prvih informacijah bo moral počivati do deset dni, zaradi česar bo izpustil naslednji gostujoči obračun v sredo z Anglijo.

Lewandowski je igrišče na tekmi proti Andori, proti kateri je dosegel dva gola, zapustil v 63. minuti. Poljska je dvoboj dobila s 3:0 in ima štiri točke v skupini I, dve manj od vodilne Anglije.

Poškodbo vezi pri zvezdniku Bayerna iz Münchna so potrdili pri poljski nogometni zvezi in v izjavi za javnost zapisali, da celjenje tovrstne poškodbe ponavadi traja od pet do deset dni.

V najslabšem primeru je tako vprašljiv nastop 32-letnega napadalca na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov med Bayernom in Paris Saint-Germainom, ki bo na sporedu v sredo, 7. aprila.

Ousmane Dembele
Sportal Svetovni prvaki do prve zmage, Špancem je to uspelo z golom v 92. minuti