9.39

Mathieu Valbuena Marseille Borussia Dortmund

Sreda, 7. 12. 2011, 9.39

Kako je Valbuena popeljal Marseille v nebesa? (video)

V skupini F lige prvakov je bilo napeto do zadnjih sekund. Osmina finala se je dolgo nasmihala Olympiakosu, ki je doma ugnal Arsenal, nato pa je Marseille pri Borussii veličastno vstal od mrtvih.

Največje francosko pristanišče, znano po gorečih in temperamentnih navijačih, časti novega junaka. To je Mathieu Valbuena, ki je z izjemnim zadetkom poskrbel za neverjeten preobrat Marseilla na gostovanju v Dortmundu, kjer je bil francoski predstavnik v izgubljenem položaju. Kmalu se je znašel v zaostanku dveh zadetkov (0:2), v zaključek srečanja vstopil z rezultatom (1:2), nato pa z dvema zadetkoma v zadnjih petih minutah poskrbel za sladko zmago in priigrano mesto v osmini finala. ''Ko smo izgubljali z 0:2, smo bili daleč od uresničitve cilja. Nato pa nas je dvignil zadetek Loica Remyja, ki ga je dosegel v izdihljajih prvega polčasa. Vedeli smo, da bodo v drugem polčasu prišle priložnosti. Zaslužimo si čestitke, vsi do zadnjega,'' je po zmagi s 3:2 v Porurju pripovedoval 27-letni junak Deschampsove čete. ''Gol Remyja nas je vrnil v igro. Če bi odšli na polčas z zaostankom 0:2, bi bilo najbrž že vsega konec, tako pa je bilo še vse odprto. To je bil res neverjeten preobrat,'' je priznal strateg Marseilla, ki je v skupinskem delu dvakrat ugnal Borussio in se ji tako vsaj delno maščeval za poraz v finalu lige prvakov, ko je kot igralec nosil dres Juventusa. Na jugu Francije se je uspeh Marseilla častilo še dolgo v noč, v Atenah pa je bilo navkljub domači zmagi nad Arsenalom (3:1) čutiti razočaranje. Osmina finala lige prvakov se je zdela zelo blizu, nato pa je zaključek srečanja v Dortmundu poskrbel za nejevoljo in žalost. Grkom ostaja le še tolažilna nagrada. Nastop v 1/16 finala lige Europa.