4 leta, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,05

nogomet

Ponedeljek, 1. 7. 2019, 7.53

Jamajčani z domžalskim napadalcem in Američani zadnji polfinalisti zlatega pokala

Nogometna reprezentanca ZDA | Foto Gulliver/Getty Images

Nogometaši Jamajke in ZDA so si zadnji priigrali polfinale prvenstva Srednje in Severne Amerike ter Karibov. Jamajčani so z golom Darrena Mattocksa z enajstmetrovke v 75. minuti premagali Panamo, vseh 90 minut je odigral tudi domžalski nogometaš Shamar Nicholson. Američani so z zadetkom Westona Mckennieja v 25. minuti premagali Curacao z 1:0. Pred tem sta si polfinale zagotovila Mehika in Haiti.

Še nepremagani Američani so zmagali četrtič po vrsti, na nobeni od teh tekem niso prejeli gola. V polfinalu jih čakajo Jamajčani.

Curacao je z igranjem v četrtfinalu dosegel enega največjih reprezentančnih uspehov. V drugem polčasu je bil celo boljši tekmec in bil v 84. minuti blizu izenačujočega gola. Leandro Bacuma je med branilci prišel do strela, Zack Steffen pa je s skrajnimi močmi žogo odbil čez prečko.

Jamajka je naredila korak bližje tretjemu finalu tako imenovanega zlatega pokala. Enajstmetrovko je zakrivil Michael Amir Murillo, ki je igral z roko ob strelu z glavo Mattocksa. Jamajčani so se pregovarjali, kdo bo izvedel najstrožjo kazen, na koncu je "zmagal" Mattocks in bil zanesljiv.

Polfinalna obračuna bosta v noči na sredo oziroma četrtek, finale pa v noči na ponedeljek.