7 let, 12 mesecev

Robert Koren Liverpool Milivoje Novakovič Mišo Brečko Arsenal

Sobota, 23. 7. 2011, 22.35

Izjemen zadetek Korena proti Liverpoolu (video)

Slovenski reprezentančni kapetan, Robert Koren, je imel veliko vlogo pri visoki zmagi Hull Cityja proti velikanu Liverpoolu s 3:0. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko poražena proti Arsenalu.

Nogometaši Hull Cityja so na prijateljski tekmi nase opozorili z zmago proti Liverpoolu, h kateri je velik delež prispeval tudi Robert Koren. Kapetan slovenske izbrane vrste in angleškega drugoligaša Hull Cityja je zadel z levico po lepi kombinaciji v 34. minuti in tako prispeval drugi zadetek na tekmi. Koren je na igrišču preživel prvi polčas, nato pa ga je zamenjal Jamie Devitt. Mrežo Liverpoola je na KC Stadiumu načel Robert Brady v 21. minuti, Jay Simpson pa je v 58. minuti postavil končni izid srečanja.

Še dva slovenska reprezentanta sta imela v soboto odmevno prijateljsko tekmo. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta igrala proti Arsenalu. Pred več kot 41.000 gledalci so z 2:1 zmagali Londončani, pri katerih je manjkal Cesc Fabregas, ki se dogovarja za prestop k Barceloni. Oba zadetka za Topničarje je zabil prišlek iz Lillea, Gervinho. Ob tem je Carl Jenkins dosegel avtogol. Milivoje Novakovič, ki je igral do 83. minute, je imel kar nekaj lepih možnosti za gol, a se med strelce ni vpisal. Brečko pa je na igrišču prebil celotno srečanje.