22.40

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,49

1

Napoli Lazio Roma Inter AC Milan Juventus Atalanta Domen Črnigoj Leo Štulac Petar Stojanović Josip Iličić Samir Handanović Vid Belec serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 18. 10. 2021, 22.40

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 8. KROG

Veličasten niz Iličića odmeva, Napoli stoodstoten, Črnigojevi presenetili Fiorentino

1

Josip Iličić | Slovenski nogometni virtuoz Josip Iličić je na gostovanju pri Empoliju dosegel dva zadetka. | Foto Guliverimage

Slovenski reprezentant Josip Iličić je na dvoboju med Empolijem in Atalanto svoji ekipi do prepričljive gostujoče zmage (4:1) pomagal z dvema zadetkoma, sredi drugega polčasa pa zapravil še strel z bele točke in z njim zamudil priložnost, da bi vpisal hat-trick. Iličić je edini tujec v serie A, ki se od sezone 2010/11 redno uvršča med strelce! Vodilni Napoli je nanizal že osmo zaporedno zmago, Juventus pa je premagal Romo in se povzpel na sedmo mesto. Na zadnji tekmi kroga je Venezia Domna Črnigoja v ponedeljek z 1:0 premagala Fiorentino.

Slovenski reprezentant Josip Iličić je edini tuji nogometaš v serie A, ki se je vpisal med strelce še v vsaki sezoni od leta 2010 naprej! To je Kranjčanu uspelo po imenitni predstavi v Empoliju, kjer je mrežo domačega vratarja premagal kar dvakrat. Izkušeni Gorenjec je v karieri v serie A odigral 328 tekem, mrežo tekmeca pa zatresel kar 95-krat!

Na gostovanju v Toskani, kjer je prekrižal načrte reprezentančnima soigralcema Leu Štulcu (prispeval je podajo za edini gol Empolija) in Petru Stojanoviću, se mu je ponudila izjemna priložnost za hat-trick, a je v 67. minuti zapravil strel z bele točke. Žogo je poslal čez vrata, minuto pozneje pa zapustil igrišče. Takrat je Atalanta vodila s 3:1, na koncu pa je po zadetku Duvana Zapate zmagala s 4:1. Južnoameriški napadalec je dosegel 100. zadetek v serie A in postal prvi Kolumbijec, ki mu je uspel takšen podvig.

2010/11 – 8 (34)

Vse tekme v serie A: 95 zadetkov (328 nastopov)

Še vedno stoodstotni Napoli je gostil Torino, kljub zapravljeni najstrožji kazni Lorenza Insigneja v prvem polčasu, pa je Victor Oshimen v 81. minuti z izjemnim strelom z glavo poskrbel, da moštvo s stadiona Diega Armanda Maradone še naprej ostaja brez praske.

V drugem derbiju 8. kroga se bosta udarila še Juventus in Roma.

Konec neporaženosti Handanovićevega Interja

Branilec naslova Inter ni več neporažen. V 8. krogu je doživel prvi poraz. V Rimu je na gostovanju pri Laziu izgubil z 1:3. Čeprav mu je večji del srečanja kazalo imenitno, saj je v 12. minuti z bele točke zadel Ivan Perišić in povedel Milančane v vodstvo, pa je v drugem polčasu sledil preobrat ''nebeško-modrih''. Prvi strelec serie A Ciro Immobile je izenačil z najstrožje kazni, nato je Brazilec Felipe Anderson v 81. minuti popeljal gostitelje v vodstvo, srbski as Sergej Milinković-Savić pa je v sodnikovem podaljšku dokončno zapečatil usodo prvakov, za katere je vso tekmo branil Samir Handanović in zbral pet obramb.

Pozdrav trenerjev Interja Simoneja Inzaghija in Lazia Maurizia Sarrija. | Foto: Reuters Pozdrav trenerjev Interja Simoneja Inzaghija in Lazia Maurizia Sarrija. Foto: Reuters

Nekdanji strateg Lazia Simone Inzaghi je tako na prvem gostovanju proti nekdanjim varovancem, navijači Lazia so ga sprejeli z aplavzom, doživel boleč poraz (1:3).

V soboto zvečer je slabo kazalo drugemu milanskemu velikanu. AC Milan je doma po prvem polčasu proti Veroni zaostajal z 0:2, a je nato v drugem polčasu pripravil preobrat in se na koncu po zmagi s 3:2 povzpel na vodilni položaj.

Milan je proti Veroni, ki jo vodi hrvaški strateg Igor Tudor, začel preobrat po zadetku Francoza Olivierja Girouda. | Foto: Reuters Milan je proti Veroni, ki jo vodi hrvaški strateg Igor Tudor, začel preobrat po zadetku Francoza Olivierja Girouda. Foto: Reuters

Domnu Črnigoju pripada sklepno dejanje tega kroga. Venezia bo namreč v ponedeljek gostila Fiorentino.

Osmi krog serie A sta sicer odprli Spezia in Salernitana vratarja Vida Belca, z 2:1 je zmagala prva in prekinila niz treh porazov.

Italijansko prvenstvo, 7. krog:

Sobota, 16. oktober:
Spezia : Salernitana 2:1 (0:1)
Strelec 51., Kovalenko 76.; Simy 39.
Vid Belec (Salernitana) je ob porazu branil vso tekmo.

Lazio : Inter 3:1 (0:1)
Immobile 64./11-m, Anderson 81., Milinković-Savić 90.+1; Perišić 12./11-m; R.K.: Felipe 90.+7/Lazio
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

AC Milan : Verona 3:2 (0:2)
Giroud 59., Kessie 76./11-m, Guenter 78./ag.; Caprari 7., Barak 24./11-m

Nedelja, 17. oktober:
Cagliari : Sampdoria 3:1 (1:0)
Joao Pedro 4., 90.+4, Caceres 74.; Thorsby 82. R.K.: D'Aversa 90.+2/Sampdoria

Empoli : Atalanta 1:4 (1:2)
Di Francesco 30.; Iličić 11., 26., Viti 49./ag., Zapata 89.
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo, Leo Štulac (Empoli) je odigral vso tekmo, prispeval asistenco za gol in prejel rumeni karton, Josip Iličić (Atalanta) je odigral 68 minut, dosegel dva zadetka in v 67. minuti zapravil 11-metrovko.

Genoa : Sassuolo 2:2 (1:2)
Destro 27., Vasquez 90.; Scamacca 19., 20.

Udinese : Bologna 1:1 (0:0)
Beto 83.; Barrow 67.; R.K.: Pereyra 38./Udinese

Napoli : Torino 1:0 (0:0)