29. 4. 2024,
22.40

1 teden

Thermometer Blue 0,06

Evan Ndicka Sandi Lovrič Jaka Bijol Roma Napoli Juventus Inter Milano AC Milan Udinese italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 29. 4. 2024, 22.40

1 teden

Italijansko prvenstvo, 34. krog

Bijol z Udinesejem spet do remija, prvaki z novo zmago

Jaka Bijol Udinese | Jaka Bijol je z Udinesejem znova remiziral. | Foto Reuters

Jaka Bijol je z Udinesejem znova remiziral.

Milanski Inter je v ponedeljek z zmago na derbiju della Madonnina potrdil naslov italijanskega prvaka, a sezona se zanj in za tekmece še ni končala. V serie A se je ta konec tedna igral 34. krog. Inter je na prvi nedeljski tekmi z 2:0 ugnal Torino in le še potrdil prvo mesto. Udinese z Jako Bijolom pa je remiziral pri Bologni (1:1). Za Videmčane, ki jih čaka hud boj za obstanek, je bil to že 17. remi v sezoni. Na sobotnem derbiju sta se Juventus in Milan v Torinu razšla brez zadetkov, razlika med kluboma na lestvici pa je tako ostala pet točk.

Inter Milano slavje navijači
Sportal V slačilnici in na ulicah slavje do mrtvega #video

Udinese je na svoji 34. tekmi sezone še 17. v tej sezoni vknjižil točko. Videmčani so srečanje proti Bologni, ki velja za eno najprijetnejših presenečenj te sezone, dobro odprli, že v sodnikovem dodatku prvega polčasa je za vodstvo zadel Martin Payero. V drugem polčasu je Bologna v 64. po drugem prejetem rumenem kartonu Sama Beukeme ostala z igralcem manj na zelenici, a so domači kljub temu v zaključku prišli do izenačenja. V 78. minuti je za točko zadel Alexis Saelemaekers. Jaka Bijol je za Udinese odigral celo tekmo, medtem ko Sandi Lovrić še vedno okreva po poškodbi.

Udinese kljub osvojeni točki ostaja na 18. mestu, ki vodi v izpad, za "varno cono" pa zaostaja dve točki. Bologna je po remiju zapravila priložnost za skok na lestvici in ostala na četrtem mestu, za tretjim Juventusom zaostaja dve točki, za drugim Milanom pa sedem. Ima pa štiri točke naskoka pred peto Romo, ki se je z 2:2 razšla z Napolijem. Gol za točko je v 89. minuti dosegel Tammy Abraham. Pri Romi je sicer po težavah s pljuči spet igral Evan Ndicka, asistiral je tudi za končni izid v 88. minuti.

Inter je vknjižil nove tri točke. | Foto: Reuters Inter je vknjižil nove tri točke. Foto: Reuters

Inter je na 34. tekmi sezone prišel še do svoje 28. zmage. Prvič po osvojitvi naslova je na San Siru igral v vlogi gostitelja, navijači so pripravili spektakularno kuliso, z njihovo podporo pa so Nerazzurri z 2:0 premagali Inter. Za zmago je dvakrat zadel Hakan Calhanoglu, najprej v 56. minuti po asistenci Henrikha Mkhitaryana, štiri minute kasneje pa je bil natančen še iz bele pike. Za nameček je Torino že v 49. minuti ostal z igralcem manj na zelenici, saj je rdeči karton prejel Adrien Tameze.

Brez golov na derbiju Juventus in Milan sta se razšla brez golov. | Foto: Reuters Juventus in Milan sta se razšla brez golov. Foto: Reuters

Dvoboj med Juventusom in AC Milanom je bil dvoboj prvih dveh poražencev te sezone, saj so drugouvrščeni Milančani štiri kroge pred koncem prvenstva 19 točk za prvakom Interjem, tretjeuvrščeni Torinčani pa 24 točk. Obračun v Torinu ni navdušil, konkretnejša je bila sicer domača zasedba, medtem ko Milanu, ki je brez zmage na petih zaporednih tekmah, pa ni sprožil niti enega strela v okvir tekmečevih vrat.