17. 3. 2024,
22.55

1 mesec, 1 teden

Thermometer Blue 0,03

AC Milan Juventus Udinese Jaka Bijol Sandi Lovrič Inter Bologna serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 17. 3. 2024, 22.55

Italijansko prvenstvo, 29. krog

Brez zmagovalca na derbiju med Interjem in Napolijem, Milan pobegnil Juventusu

Bologna navijači | Navijači Bologne, ki jo vodi Thiago Motta, so videli novo zmago svojih ljubljencev. | Foto Reuters

''Slovenski'' Udinese, za katerega spet družno nastopata povratnik Jaka Bijol in Sandi Lovrić, je razočaral navijače z domačim porazom proti Torinu (0:2). Za goste sta zadela v polno nekdanji napadalec Atalante Duvan Zapata ter Hrvat Nikola Vlašić, ki je pred leti branil barve moskovskega CSKA skupaj z Bijolom. Ranjeni Lazio je v gosteh premagal Frosinone (3:2). Vodilni Inter se je v nedeljskem derbiju spopadel z branilcem naslova iz Neaplja, tekma pa se je končala z neodločenih 1:1. Juventus je v soboto z Genoo igral 0:0, v nedeljo pa je Milan s 3:1 zmagal v Veroni in prednost pred Torinčani povišal na tri točke.

Atletico Madrid : Inter
Sportal Tako norega žreba lige prvakov pa že dolgo ne!

Dogajanje v serie A, ki je po izpadu Interja v Madridu ostala brez predstavnika v četrtfinalu lige prvakov, se je ta konec tedna začelo v petek v Toskani. Bologna, ki ji gre v tej sezoni imenitno in se spogleduje z uvrstitvijo v ligo prvakov, je na gostovanju pri Empoliju globoko v sodnikovem dodatku z golom Giovannia Fabbianija prišla do zmage z 1:0 in se s 15. zmago utrdila na četrtem mestu.

Jaka Bijol je obrambni steber Udineseja in slovenske reprezentance. | Foto: Guliverimage Jaka Bijol je obrambni steber Udineseja in slovenske reprezentance. Foto: Guliverimage Slovenski reprezentant Jaka Bijol, ki se je tako popolnoma vrnil po dolgotrajnem okrevanju po poškodbi, je v soboto prvič letos zaigral za Udinese od prve minute. Bil je drugi najbolje ocenjeni igralec svoje ekipe, toda obramba je pod njegovim poveljstvom dvakrat klonila. Prvič v deseti minuti, ko je zadel Kolumbijec Duvan Zapata, drugič pa v 53., ko se je med strelce vpisal Hrvat Nikola Vlašić po Zapatovi podaji.

Monza je ugnala Cagliari z 1:0, edini zadetek je prispeval 22-letni sin legendarnega Milanovega branilca Paola Maldinija, Daniel, uspešen je bil v 41. minuti. Ranjeni Lazio, ki ga bo najverjetneje v nadaljevanju sezone vodil Hrvat Igor Tudor, je v soboto prekinil rezultatsko krizo in v gosteh s 3:2 ugnal Frosinone.

Juventus na nedeljski matineji ni izkoristiti prednosti domačega igrišča. Z Genoo je igral 0:0, Dušan Vlahović je v sodnikovem dodatku dobil drugi rumeni karton.

V večernem terminu je vodilni Inter gostil prvake prejšnje sezone Napoli. Milančane je v vodstvo v 43. minuti popeljal Matteo Darmian, v 81. minuti je za Neapeljčane izenačil Juan Jesus.

Inter ima na vrhu serie A 76 točk, Milan je pri 62, Juventus pa pri 59. Bologna je četrta s 54 in se zaenkrat oklepa mesta, ki prihodnjo sezono prinaša nastop v ligi prvakov.