28. 2. 2022,
22.44

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

Leo Štulac Petar Stojanović Domen Črnigoj Vid Belec Josip Iličić Samir Handanović Napoli Atalanta Juventus Inter AC Milan serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 28. 2. 2022, 22.44

Italijansko prvenstvo, 27. krog

Napoli v sodnikovem dodatku do zmage in prvega mesta, Atalanta zanesljiva

Lazio Napoli Fabian Ruiz | Napoli je v sodnikovem dodatku premagal Lazio in skočil na prvo mesto. | Foto Reuters

Napoli je v sodnikovem dodatku premagal Lazio in skočil na prvo mesto.

Derbi 27. kroga med Laziem in Napolijem se je končal z zmago (2:1) Neapeljčanov, ki so skočili na prvo mesto. Zmago jim je v 94. minuti priboril Fabian Ruiz. Na vrhu imajo zdaj enako točk kot drugi Milan, ki je v petek zgolj remiziral z Udinesejem, in dve več od Interja, ki je prav tako vknjižil le točko. Četrti Juventus je v soboto na krilih najboljšega strelca lige Dušana Vlahovića strl Empoli. Peto Atalanto tekma čaka v ponedeljek, šesta Roma pa je v nedeljo pri Spezii zmagala v 98. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Tammy Abraham. Verona je na krilih Giovannija Simeoneja, ki je zadel trikrat, s 3:1 premagala Venezio Domna Črnigoja. V ponedeljek je Atalanta za konec kroga s 4:0 premagala Sampdorio.

Na olimpijskem stadionu v Rimu so si Neapeljčani zmago izborili v izdihljajih tekme, zmagoviti gol pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Španec Fabian Ruiz. Napoli je prvič povedel v 62. minuti, ko je zadel italijanski reprezentant Lorenzo Insigne, v 88. minuti pa je izenačil Španec Pedro.

Vlahović na vrh lestvice strelcev

Juventus je na sobotnem gostovanju povedel v 32. minuti z golom Mosieja Keana, Empoli, za katerega je Petar Stojanović igral do 85. minute, Leo Štulac pa sedel na klopi, je v 40. minuti izenačil z zadetkom Szymona Zurkowskega. A tik pred odmorom je Torinčanom vodstvo priigral Dušan Vlahović, ki je v 66. minuti zvišal na 3:1 in z 20. golom sezone skočil na prvo mesto lestvice strelcev. Domači so v 76. minuti znižali, a jim kaj več od minimalnega poraza ni uspelo.

Dušan Vlahović nadaljuje dobro strelsko formo tudi v dresu Juventusa. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dušan Vlahović nadaljuje dobro strelsko formo tudi v dresu Juventusa. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Vid Belec na srečanju v Salernu med Salernitano in Bologno ni dobil priložnosti za igro, tekma pa se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Inter ni izkoristil remija Milana

Milan je v petek na San Siru gostil Udinese, ki bi ga lahko po koncu sezone okrepil slovenski reprezentant Sandi Lovrić, in vknjižil le točko (1:1). Tega pa ni znal izkoristiti branilec naslova Inter, pri katerem so navijači stopili v bran Samirju Handanoviću in mu dali vedeti, da kljub nekaterim napakam na zadnjih tekmah ostajajo v njihovem srcu, ki je pri predzadnjeuvrščeni Genoi prav tako le remiziral (0:0). Samir Handanović je v petek ohranil mrežo nedotaknjeno.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Samir Handanović je v petek ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Atalanta za konec kroga premagala Sampdorio

Na zadnji tekmi 27. kroga je Atalanta, ki še vedno ne računa na Josipa Iličića, v ponedeljek zvečer gostila Sampdorio in jo premagala s 4:0. Klub iz Bergama ostaja na petem mestu, tri točke za Juventusom.

Jasmin Kurtić PAOK
Sportal Kurtića čaka belgijska ovira, Roma proti znancem Mure
Napoli : Barcelona
Sportal Kamplov Leipzig proti ruskemu velikanu, a ne v Moskvi

Vse tekme ta konec tedna se začenjajo s petminutno zamudo, kar je "poziv k miru", so pojasnili pri italijanski nogometni zvezi in se tako odzvali na rusko vojaško invazijo na Ukrajino. "Gre za spoštovanje človeškega življenja in potrebo, da se najde diplomatska rešitev za krizo v Ukrajini," so zapisali pri zvezi, kjer sicer niso omenili ne besede vojna ne Rusija, "a smo zaskrbljeni glede tega, kar se dogaja".

Italijansko prvenstvo, 27. krog:

Petek, 25. februar:
AC Milan : Udinese 1:1 (1:0)
Leao 29.; Udogie 66.

Genoa : Inter Milano 0:0
Samir Handanović (Inter) je branil celotno tekmo.

Sobota, 26. februar:
Salernitana : Bologna 1:1 (0:1)
Zortea 74.; Arnautović 43.
Vid Belec (Salernitana) je tokrat obsedel na klopi za rezerviste.

Empoli : Juventus 2:3 (1:2)
Zurkowski 40., La Mantia 76.; Kean 32., Vlahović 45.+2, 66.
Petar Stojanović je ob porazu igral do 85. minute, Leo Štulac je poraz spremljal na klopi.

Sassuolo : Fiorentina 2:1 (1:0)
Traore 19., Defrel 90.+4 ; Cabral 88.; R.K.: Bonaventura 79./Fiorentina