12.44

Lazio

Torek, 21. 8. 2012, 12.44

"Hat-trick" Matavža, prvenec Vučkiča, časten izpad Mure

Mura je evropsko sezono sklenila s porazom v Rimu z 1:3. Lazio se je tako uvrstil v ligo Europa, kjer bo tudi Inter, pri katerem je debitiral Vid Belec. Tim Matavž zabil tri, Haris Vučkić pa en gol.

Tim Matavž je za PSV na povratni tekmi ob visoki zmagi proti Zeti (9:0) prispeval kar tri gole. Med strelce se je vpisal še en slovenski nogometaš, in sicer Haris Vučkić za Newcastle. Mladi slovenski reprezentant je dosegel prvi evropski zadetek proti Atromitosu, ki je tudi odločil tekmo. Haris je v igro vstopil v 11. minuti.

Zanimiva tekma je v Milanu, kjer je Vaslui v 35. minuti po enajstmetrovki prišel do vodstva. Luca Castellazzi je sprva storil prekršek za enajstmetrovko in ob tem prejel rdeči karton. Andrea Astramaccioni je ob še vedno poškodovanem Samirju Handanoviču v igro namesto Antonia Cassana poslal drugega Slovenca Vida Belca, ki je na ta način debitiral za Inter na uradni tekmi. Enajstmetrovke pa po strelu Stanciuija ni obranil. Inter je nato po zadetku Palacia izenačil, vendar je v 79. minuti romunski predstavnik spet povedel. Med krivci je bil tudi Belec, ki žoge po podaji iz kota ni izbil, kar je izkoristil Fernando Varela. Vendarle pa je Guarin dosegel še drugi zadetek za Inter.